Do Dundalku můžete vyrazit také díky on-line streamu sázkové kanceláře Tipsport, která má od nového roku dostihy z irského města v nabídce. Ze středu města je lepší vyrazit na závodiště taxíkem, přece jen není to úplně blízko a městská doprava do blízkého okolí nejezdí.
Chladné počasí posledních dní přerušilo v Anglii překážkovou sezónu, dráhy i tréninková centra zasypal sníh, a tak i na titulní pátečního kultovního deníku Racing post je fotka z tréninkového střediska Jamese Ewarta na hranicích Anglie a Skotska a místo charakteristické zelené je tam bílo jako u nás na horách. Na zeleném ostrově vládne tradiční místní barva, ale vrcholky nedaleko metropole Dublinu jsou bílé, stejně jako vrcholky nad Dundalkem, které dosahují výšky 600 metrů nad mořem. Při západu slunce vytváří právě jedno z irských pohoří krásnou scenérii dráhy na severu Irska. Z Dundalku už jen to už jen co by Bugár dohodil do Severního Irska, součásti Velké Británie. Zde se asi velmi intenzivně řeší, jak to dopadne s blížícím se brexitem. Budou hraniční přechody či nikoliv?
Tribuna dráhy v Dundalku je ideálním místem pro sledování i za chladného počasí. Přímo u dráhy najdete pár stupínků, pro ty, kteří si chtějí vychutnat přímý kontakt s koňmi, ale drtivá většina tribuny je prosklená a nachází se v ní několik typů restaurací a barů. U několika stolů najdete oslavence, kteří přišli oslavit své narozeniny nebo jiná jubilea. V průběhu večera se jejich jména objevují i na obrazovce. Nad stolky oslavenců spatříte barevné nafukovací balónky. Obsluha nejen přináší kulinářské laskominy, ale také případně poradí se sázkou na dostihy. V okolí stolů je dostatek televizních obrazovek, na kterých dostihové dění můžete sledovat, nejen přímo z tribuny. Nechybí ani velká obrazovka za dráhou, na které mohou všichni dostihové dění pohodlně sledovat. V Dundalku můžete klidně nechat dalekohled doma a stejně budete mít přehled dokonalý. Se startem dostihu ještě světla na tribuně pohasnou, a tak je každému jasné, čemu má dát přednost.
Dundalk není velké město, žije v něm přibližně 40 tisíc obyvatel, v celé aglomeraci necelých šedesát tisíc. Například severočeský Most má více než 66 tisíc obyvatel. Tribuna je sice již téměř 12 let stará, ale stále působí moderně a nově. Je vidět, že její projektant se inspiroval správně, a nikoliv jako ten chuchelský. Pokud jste navštívili klusácký stánek ve Vincennes, tak tribuna v Dundalku je velmi podobná. Navíc podobně se zde koná i údržba dráhy. Ve Vincennes můžete sledovat „koncert“ až pěti traktorů, na údržbu polytrackové dráhy stačí dva, které dvoukilometrový ovál upravují po každém dostihu. Za zmínku stojí i osvětlení dráhy, které je naprosto ideální, drtivá většina světel směřuje přímo na dráhu, a nikoliv po okolí. Čtyři speciální světla jsou na úrovni cílového mezníku a rozsvěcejí se v době, kdy mají koně do cíle necelé kolo. Cílový prostor je tak zvýrazněn i vizuálně.
Startovní boxy v Dundalku jsou podobné jako ve Velké Chuchli, ale pro místní dostihy dva krajní boxy zůstávají prázdné. Maximálně se divákům představuje 14 koní. Paddock sousedí s dráhou, cesta od něj na tribunu je naprosto jednoduchá. Pokud chcete každý dostih sledovat venku, tak mezi starty můžete vyrazit k paddocku nebo do jedné z restaurací v přízemí, které nabízejí jídlo v rozumných cenách.
Příjemné zážitky při sledování dostihů nejen z Irska!
Zatím nebyl přidán žádný komentář.