Byla to správná volba? To si musí vyhodnotit vedení sázkové kanceláře, ale na první pohled to tak nevypadá. Loni byl obrat na dostihový den ve Vincennes 30,1 miliónu euro, a to se sázelo i na jiné dostihy ve Francii a zahraničí. Letos se podle informací PMU prosázelo 29,7 miliónu euro, což představuje pokles zhruba o 1,3 procenta. Loňský obrat na samotnou Cenu Ameriky byl 21,1 miliónu euro, letos jen 19 miliónů. Teď je na francouzské straně, aby si vyhodnotila, co pokles způsobilo. Bylo to nevlídné deštivé počasí, nebo se stále nepodařilo získat více hráčů, kteří by byli ochotni na koně sázet? Nebo i dostihových sázek se dotklo protestní hnutí žlutých vest?
Někdo může namítnout, že v letošním roce žádné české dostihy nebude sázková kancelář PMU nabírat, tak nám může být dění ve Francii jedno. PMU ovšem zůstává největším evropským hráčem na sázkovém trhu, a tak minimálně sledovat vývoj ve Francii je pro nás zajímavé. Navíc opět může dojít ke změně (ať již v Česku nebo ve Francii) a dění nás opět bude více zajímat.
Příznivci cvalových dostihů berou za vrchol sezóny říjnovou Cenu Vítězného oblouku, ale na rovinový vrchol se tolik prosází jako na ten klusácký. Loni na dostihy první říjnovou neděli v Longchamp prosázelo celkem 24,4 miliónu euro a na samotný rovinový vrchol sezóny 16,8 miliónu. Česko je zemí zaslíbenou překážkovým dostihům, ale nejnižší sázkový obrat ze sezónních vrcholů má Grand steeplechase de Paris. Sázkový obrat na tento dostih nevybočuje nijak průměru nedělních dostihů Quinté +.
Nezbývá než věřit, že se počasí v nejbližších dnech umoudří i v Anglii a Irsku a opět si budete moci vsadit na zimní dostihové dění.
Přeji vám příjemné dostihové dny ať už se sázkami nebo bez nich!
Zatím nebyl přidán žádný komentář.