Stačí se podívat na kariéru tohoto koně. Od 5. prosince 2015, tedy za více než tři roky, absolvoval 14 startů a jedenáct z nich bylo na dráze v Pau. V mladším věku startoval i na jiných drahách, ale myslím, že v tomto případě bude platit rčení, že starého psa novým kouskům nenaučíš. V hledáčku pardubických pořadatelů by tak mohl být spíše Parc Monceau, osmiletý valach, který v září 2017 vyhrál kros v Craonu, ale poté měl roční přestávku a vrátil se nyní čtyřmi starty v Pau. Před tím startoval na různých drahách. Výhodou může být, že Patrice Quinton to v Pardubicích zná, spolupracuje s Pavlem Vítkem, a tak by to nebyla cesta do neznáma.
Také cesta třetího Saying Again do Pardubic je hodně nepravděpodobná. Od prosince 2014 absolvoval 15 startů a jediný byl mimo Pau, navíc je mu už 13 let. Ovšem vyplatilo by se mít telefonní číslo na trenéra Gabriela Leendrese. Jím připravovaný Bucefal je specialistou na dlouhé krosy, loni v únoru byl v Pau třetí, vyhrál v květnu v Lion d’Angers, v září byl v Craonu druhý a nyní čtvrtý. Zkušeností s dostihy na šest kilometrů má a mohl by být ozdobou startovního pole.
Velká pardubická nepotřebuje mnoho cizinců na startu, stačí do tří, ale měli by to být koně, kteří mají s podobným typem dostihu své zkušenosti a mohou bojovat o přední příčky. Vytvoření Crystal cupu má pro pořadatele jednu obrovskou výhodu, případné účastníky je dobré hledat právě v těchto dostizích, a tím se počet potenciálně oslovených výrazně snižuje. Neplatí to jen pro Francii, ale i pro ostrovy. Britská sezóna nabízí krosy pouze v Cheltenhamu (v Irsku se běhá v Punchestownu), a tak to chce prozkoumat výsledkovou listinu těchto dostihů a vybrané trenéry napřímo oslovit. Pokud se podíváme na výsledky krosů v Cheltenhamu v listopadu a prosinci minulého roku, tak zjistíme, že je mít dobré telefonní číslo na pány Snowdena, Bolgera, Cottina, Mullinse a Elliota.
S tím, koho oslovit na ostrovech je dobré počkat až na druhou březnovou středu, kdy bude odběhnut kros v rámci Festivalu. Potom už je potřeba jednat, aby trenér společně s majitelem si dali Velkou pardubickou jako cíl a přizpůsobili tomu odpočinek a následnou přípravu. Začátkem dubna bude odběhnut kros ve Fontainebleau a poté je možné volat na několik čísel i do Francie. Rozhodně tak nevznikne nekonečně dlouhý seznam k obvolání. Maximum je patnáct položek z překážkově nejvýznamnějších zemí světa.
Zájemce z dalších zemí nemá cenu oslovovat. Excelentní krosaře nemají v Itálii, v Německu ani v Polsku. Většinu prestižních dostihů v těchto zemích vyhrávají koně připravovaní v České republice.
Několikrát se v souvislosti s Velkou pardubickou hovořilo o tom, zda je atraktivní celková dotace. Z osobního pohledu je to jednoznačné. Velká je nejlépe dotovaným krosem na světě. Při kurzu koruny k euru 26:1, přesahuje dotace 190 tisíc euro. O víkendu konaný Dublin racing festival měl jen jeden lépe dotovaný dostih, vrchol festivalu Irish gold cup s dotací 225 tisíc euro. Výše dotace za absencí cizinců na startovní listině podle mého nebude, stejně jako neznalost pardubických poměrů cizími trenéry. Za bezmála 30 let bez železné opony už se s Taxisem a dalšími nástrahami mohl seznámit každý, kdo měl skutečný zájem. Skutečný důvod absence cizinců musí najít pořadatelé u sebe.
Mějte příjemné dny ať už s dostihy nebo bez nich!
Чаты Краснодара Бесплатноcruse
26.8.2024, 23:05Чаты Краснодара Бесплатноcruse
26.8.2024, 09:57Uebcrj
6.3.2024, 20:46