1920 První ročník „Arcu“ se uskutečnil v roce 1920, letos budeme svědky 92. edice dostihu, která nese ve svém názvu jednu z nejvýznamnějších pařížských památek.
60 000 Podle údajů pořadatelů bude v neděli odpoledne na tribunách závodiště v Longchamp na 60 tisíc diváků. Již dvě hodiny před startem prvního dostihu se do areálu valí diváci.
4 800 000 Celková dotace nejlépe dotovaného dostihu Evropy se letos vyšplhala až na tuto výšku, v roce 2018 má stoupnout na 5,3 milionu euro. Dostih snese srovnání s dalšími nejprestižnějšími dostihy na trávě ve světě, Japan cupem a Melbourne cupem.
7 Tolik vítězů „Arcu“ připravil francouzský trenér Andre Fabre, který do letošní edice posílá celkem pět koní, necelou třetinu startovního pole. Prvním vítězem připravovaným Fabrem byl v roce 1987 Trempolino a posledním před sedmi lety Rail Link.
2:24,49 Rekordní čas Ceny Vítězného oblouku je z roku 2011, kdy se překvapivě prosadila tříletá svěřenkyně Petera Schiergena Danedream.
12 Tolik japonských koní se snažilo o úspěch v „Arcu“ mezi lety 1969 a 2012. V roce 1999 finišoval El Condor Pasa na druhém místě na Montjeu. V minulém roce prohrál Orfevre překvapivě se Solemiou. Letos se budou snažit prolomit japonské „prokletí“ Orfevre a Kizuna.
1 miliarda Tolik televizních diváků bude moci sledovat dnes odpoledne přímý televizní přenos z Longchamp. Samozřejmostí je přenos v Japonsku, Austrálii a Kataru. Dočkáme se někdy v Česku? V tiskovém centru na závodišti pracuje dnes 600 novinářů z celého světa.
17 Tolik nabízí dvoudenní víkendový mítink na závodišti v Longchamp, běhá se na všech distancích od kilometru po čtyři a mezi nejúspěšnější bude rozděleno celkem 8,69 milionu euro (téměř 220 milionů korun).
138 Tolik koní se představí v 11 grupovách dostizích programu. Téměř polovina startujících je připravována ve Francii, 38 koní podniklo cestu z Anglie, 13 z Irska a desítka z Německa. Čtyři jsou z Japonska, dva stejně jako z Česka dorazili i ze Španělska a jeden z Kataru.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.