Vrchol sezóny pro vytrvalé proutěnkáře byl pro More Of Thata teprve pátým startem kariéry, kterou zahájil před patnácti měsíci. Poté byl schován až do listopadu, během nějž zaznamenal dvojici vítězství, ale první výraznější prověrkou jeho kvalit byly až prosincové Relkeel Hurdle. V nich porazil následně v Long Walk Hurdle stříbrného Salibriouse a Glens Melody, která před dvěma dny značně potrápila Quevegu v OLBG Mares‘ Hurdle. Od té doby měl naordinovánu pausu, takže na absolutní špičku narazil až dnes. Navíc neměl v nohách třímílovou distanci, což ovšem koneckonců platilo i o před rokem vítězném Solwhitovi. Tony McCoy sice upřednostnil jiného z koní JP McManuse At Fishers Crosse, ovšem sázejícím se více líbil More Of That a jejich volba se ukázala jako ta správná.
Svěřenec Jonjo O’Neilla, který na letošním festivalu zvítězil už třikrát, byl podobně jako Annie Power dlouho schován za středem pole. Favoritka mu dělala společnost až k poslednímu skoku, který skákali před ostatními soupeři bok po boku. Za ním ale začal More Of That získávat převahu, která v cíli činila jednu a půl délky. „Všechno se dnes výborně sešlo. Doma toho moc neukáže, ale je to opravdu třídový kůň, který ví, kdy má zabrat,“ sdělil Jonjo O’Neill. Z volby AP McCoye stejně jako v Champion Hurdle profitoval Barry Geraghty: „Je to dobrý kůň. Absolvoval teprve pátý start, takže když se dostal na špici, byl trochu nejistý, ale neměli jsme žádný problém. AP byl první, kdo mi po dostihu blahopřál. Je to skutečný profesionál.“
Druhá Annie Power (Walsh, 2,38:1) stejně jako vítěz absolvovala svojí premiéru na třímílové distanci. Dosavadní průběh festivalu ovšem dokazuje, že díky pevné dráze můžou uspět i koně startující nad svým optimem. „Byla chtivá a nepodařilo se mi jí zcela usadit. Pravděpodobně jsem se boje zapojil příliš brzy, když jsem následoval špatného McManusova koně,“ sdělil Ruby Walsh, jehož doplnil trenér Willie Mullins: „Skákala bez chyb a dnes jsme jednoduše prohráli s lepším koněm.“
Medailové pořadí doplnil At Fishers Cross (McCoy, 10:1), který se v závěrečném oblouku posunul do čela, ale na náporu dvojice nejlepších odolat nedokázal. I díky jeho výsledku ovšem reprezentuje barvy JP McManuse hned kvarteto medailistů z dvojice nejvýznamnějších proutěnkářských dostihů. O přípravu At Fishers Crosse se stará Rebecca Curtis: „Před posledními dvěma skoky jsem si myslela, že zvítězí. Každopádně běžel výborně.“
Nejvýše se ze čtveřice trenéra Paula Nichollse umístil Zarkandar (Fehily, 15:1). Ten při svém největším vítězství v loňských Aintree Hurdle praktikoval taktiku start-cíl, zatímco tentokrát většinu dostihu cválal na chvostu pole. Nutno ovšem podotknout, že i tuto taktiku v minulosti párkrát praktikoval. V závěru se posunul na čtvrtou příčku.
Čtyřnásobný hrdina World Hurdle Big Buck’s se (Twiston-Davies, 4,5:1) musel spokojit s pátou příčkou, když už při sbíhání cheltenhamského kopce bylo zřejmé, že na nejlepší tentokrát stačit nebude. Roli v tom hrála také pevná dráha, která obecně vzato nesvědčí starším koním. Krátce po dostihu oznámil trenér Paul Nicholls konec Big Buck’sovi veleúspěšné kariéry. „Porazili ho mladší koně, takže je správná chvíle k odchodu do důchodu. Dnes neskákal tak plynule a jeho nohy už nejsou tak rychlé, jako bývaly. On je legendou. Je těžké vyhrát čtyřikrát Wold Hurdle, natož pětkrát, když už je kůň starší a má za sebou zdravotní problémy. Chtěli jsme to zkusit, ale musíme být rozumní.“ Jezdecký partner Big Buck'se z posledních dvou startů Sam Twiston-Davies poznamenal: „Je to úžasný kůň a bylo snem, být v jeho sedle. Co se dostihu týče, tak vše probíhalo podle plánu, ale holt už mu je jedenáct let.“
Zatím nebyl přidán žádný komentář.