Středa – Juddmonte International Stakes (Gr.1, 2100 metrů)
V poli devíti koní je jednoznačným favoritem pětiletý CRYSTAL OCEAN (Doyle, 2:1) z lotu Sira Michaela Stoutea, jenž si letos při Royal Ascotu připsal své první vítězství na nejvyšší scéně, čímž získal status nejlépe hodnoceného koně světa. Z první příčky nesestoupil ani poté, co jej po krásném souboji v King George VI & Elizabeth Stakes porazila Enable, ta ovšem nosila menší váhu. Vzhledem k tomu, jakou třídu hřebec ukázal, budou se muset ostatní účastníci hodně snažit, aby byli Crystal Oceanovi důstojnými soupeři. Z těch starších jmenujme např. Lorda Gitterse (Tudhope, 26:1) či Elarqama (Crowley, 12:1), který na místním závodišti posledně lehce triumfoval v Gr.2, o něco lépe však vypadají šance váhově zvýhodněné trojice tříletých hřebců. Co se týče distance, ta by měla nejvíce vyhovovat svěřenci Johna Gosdena King of Comedy (Dettori, 5:1), který v St James’s Palace Stakes přiletěl s finišem v poslední chvíli na druhé místo, na trati dlouhé 1600 metrů už ovšem vítězného Circus Maximum nechytil. Nějaké metry navíc by mu tedy mohly sednout, a Circus Maximus (D. O’Brien, 11:1), naposled druhý v Sussex Stakes, by je taky ještě mohl zvládnout. Jeho tréninkový kolega z lotu Aidana O’Briena Japan (Moore, 6:1) je pak Gr.1 vítězem na 2400 metrů ve Francii, a i když třídu má, zrovna jemu by zkrácení distance úplně hrát do karet nemuselo.
Čtvrtek – Yorkshire Stakes (Gr.1, 2400 metrů)
Kromě druhého z King George VI & Elizabeth Stakes druhého Crystal Oceana se v Yorku představí také tehdy po boji o krk vítězná ENABLE (Dettori, 1.28:1), jež bude ve čtvrtek útočit na 12. triumf v řadě. Dvojnásobná vítězka Prix de l’Arc de Triomphe mohla zamířit rovnou až do Francie, nicméně trenér John Gosden se ji rozhodl nechat ještě jednou proběhnout, a kromě před dvěma lety v tomto dostihu úspěšné pětileté Enable posílá na start také čtyřletou Lah Ti Dar (Buick, 15:1), jež naposled obsadila na nejvyšší scéně třetí místo ve Francii. Hlavní vyzývatelkou Enable je ovšem její častá rivalka z lotu Aidana O’Briena Magical (Moore, 4,5:1), jež za ní vloni doběhla především na druhé pozici v Breeders‘ Cup Turfu. Letos se nachází ve výborné formě, má za sebou tři úspěchy na grupové scéně a také druhá místa v Prince of Wales’s Stakes za Crystal Oceanem a Coral-Eclipse Stakes za Enable. Otočení pořadí se sice příliš neočekává, důstojnou soupeřkou favoritce by ale Magical být měla.
Pátek – Nunthorphe Stakes (Gr.1, 1000 metrů)
K zajímavému souboji se schyluje mezi sprintery, kde se prozatím těší roli favorita tříletý Ten Sovereigns (Moore, 2,5:1) z lotu Aidana O’Briena, který po rozpačitém úvodu sezóny pořádně zabodoval až v July Cupu, který ovládl suverénně o 2 a ¾ délky. Na takto krátké distance sice ještě neběžel, nemusela by to ale pro něj být nepřekonatelná překážka. Proti němu pak stane především pětiletý Battaash (Crowley, 3:1), jenž se naopak zase nikdy nepředstavil na jiné distanci než právě 1000 metrů. Letos dvakrát vyhrál ve společnosti Gr.2, o kategorii výše obhájil druhou příčku v King’s Stand Stakes při Royal Ascotu, nicméně v Nunthorpe Stakes nikdy nestačil na více než čtvrtou příčku. Přirozeně tentokrát může získat lepší výsledek, velkým překvapením ale nebude, když podlehne kupříkladu i pětileté Mabs Cross (Mossé, 5:1), jež zde byla vloni o nos druhá, aby následně vyhrála ve Francii svou první Gr.1. Jako jediný dvouletek v poli za ní tehdy dokázal na třetím místě finišovat dnes tříletý Soldier’s Call (Tudhope, 11:1), na tabuli by se pak mohla vejít i stejně stará kolegyně favorita Fairyland (17:1).
V rámci sobotního programu by se v City of York Stakes (Gr.2, 1400 metrů) měla představit například klisna Laurens (McDonald), do tradičního Ebor Handicapu (Class 2, 2600 metrů) pak míří především King’s Advice (Fanning) trenéra Marka Johnstona, který v probíhající sezóny vyhrál 8 ze svých 9 startů.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.