Mezi dvanácti členy nechybí ani dostihové velmoci Anglie, Francie nebo Německo. Předsedkyní organizace je paní Christiane Head-Maarek, trenérka letos skvělé Treve, vítězky Ceny Vítězného oblouku, ale také nejlepšího evropského koně. „V první části programu nejprve každý zástupce prezentoval aktuální dostihové dění ve své zemi, samozřejmě krize se v mnoha zemích projevuje, mnoho zástupců brečí, že se jim příliš nedaří, snad s výjimkou Francie, kde ovšem se je zase velice přísná administrativa, co se týká dopingu nebo zdravotních deníků,“ popisuje Török úvod jednání a dodává. „V dalším programu jsme probírali smlouvy mezi trenéry a majiteli a mez trenéry a jezdci. Paní Head-Maarek nám rozdala návrhy těchto smluv. Tato problematika je hodně důležitá především pro dodržování závazků ze všech stran, které se bohužel nedodržují, a tak je cílem trenérů se bránit.“
V programu také došlo na doping, neboť v Anglii se objevily nové látky na bázi steroidů a s tím jsou samozřejmě problémy. „Stejně jako u nás i na mezinárodní scéně se řeší problematika bičíků, kolik ran jezdec může a podobně. Bavili jsme se i o stínidlech a dalších věcech. Některá problematika je stejná jako řešíme u nás,“ dodal Dalibor Török. Není mezinárodní setkání, na kterém by se neřešila problematika sázek. „Ptali se mě, jak je to u nás, trendem by měly být internetové sázky,“ doplnil zástupce tuzemských trenérů.
Není žádným tajemstvím, že Švédsko je především zemí zaslíbenou klusákům, ale ani cvalovým koním se nedaří špatně. Evropským trenérům byl prezentován přímo na místě projekt nového závodiště spojeného s tréninkovou centrálou. „Areál je to velice příjemný, je to asi 30 kilometrů od Stockholmu, něco jako z Prahy do Lysé, snad si tam lidé cestu najdou,“ doplnil Török na dresu závodiště, které by mělo v dohledné době nahradit dráhu v Täby, kde se v současné době běhá celoročně a která byla postavena v roce 1960.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.