Zůstala zachována i další slovenská tradice, že přihlášek ze zahraničí je daleko více než těch domácích. Slovenské realizační týmy poslaly čtvrtinu všech přihlášek, 47, to znamená ani ne desítku do dostihu. Největší zájem o slovenské klasiky je tradičně v západní části bývalé federace, odkud přišlo do Bratislavy 102 přihlášek. Třetí místo v počtu přihlášek patří Německu se 17 přihlášenými a následují Maďaři s osmi přihláškami. Zastoupeni jsou také Rakušané, Francouzi a Švýcaři. Je zajímavé, že z Maďarska, odkud je to do Bratislavy blíž než z Prahy, cestuje do slovenských klasik mnohem méně koní než z Česka.
Dvoutýdenní přestávka mezi jarními vrcholy u Vltavy a u Dunaje umožňuje realizačním týmům pokus o exfederální double. Ve slovenské jarní ceně klisen je 13 přihlášek z Česka, devět ze Slovenska, tři z Maďarska a jedna z Německa. Ve Velké jarní je česká převaha ještě znatelnější. Z 29 přihlášených jich je 18 z Česka, sedm domácích, dvě přihlášky z Francie a po jedné z Rakouska a Maďarska. Také do derby poslali Češi polovinu přihlášek, deset jich přišlo z Německa, sedm domácích, tři ze Švýcarska, dvě z Francie, jedna z Rakouska a Maďarska.
Téměř totožný zájem jako o derby byl i o dvoukilometrové Oaks, kam bylo přihlášeno 47 klisen, 24 z České republiky. Podzimní klasiky přece jen vylepšily bilanci slovenských přihlášek, neboť do Oaks jich směřovalo třináct a do St. Legeru jedenáct. Šest přihlášených klisen je z Německa, z Maďarska tři a jedna z Rakouska. V St. Legeru doplňují exfederální sestavu (23 přihlášek z ČR) dva Rakušané.
V letech 2012 až 2014 vyhráli z patnácti klasik na Slovensku domácí šest (40 procent) a devět jich putovalo do zahraniční. Počty přihlášených ukazují, že by podobný trend měl být i v roce 2015.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.