V Michalově memoriálu se na start postavila trojice tabulově umístěných koní z Ceny zimního favorita a právě ti si rozdělili medailové příčky. Žádný souboj o vítězství se ovšem nekonal, protože vítězný RABBIT MOTIVMAN (Verner, 6,5:1) měl situaci bezpečně pod kontrolou. Už loni podával reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov pravidelně kvalitní výkony. Hned zkraje června se totiž zbavil přívlastku nezvítězivší, přičemž porazil mimo jiné i zimní favoritku Beryasku, a v následných čtyřech startech mezi elitou ročníku neskončil hůře než čtvrtý. Dalšího vítězství už se ovšem nedočkal, když po tradičně aktivním začátku, nenašel v cílové rovině odpověď na zrychlení soupeřů. Tentokrát ale dostih hodně zostra napálil Liman, takže Rabbit Motivman zpočátku nechal iniciativu na něm, do čela se posunul až v polovině cílové roviny a poté už jasně směřoval za jistým bezmála třídélkovým vítězstvím.
K tomu mu výrazně pomohla i výborná forma svěřenců Allana Petrlíka. Ten po úvodním trochu smolném víkendu, během něhož přišel Rabbit King o vítězství až v posledním cvalovém skoku a do klasik směřovaný Win For Us se po podlezení boxů na start vůbec nepostavil, prožil nadmíru povedenou neděli. Během ní totiž zvítězil se třemi do klasických dostihů směřovanými tříletky a jeho ostatní svěřenci získali druhé, třetí a páté místo. Koneckonců už začátkem března nám při naší pičínské návštěvě Allan Perrlík sděloval: „Zima proběhla podle našich představ. Máme tu výborné tréninkové podmínky.“ K dalším plánům Rabbit Motivmana pak poznamenal: „Cílem je samozřejmě Velká jarní, jestli prostojí i delší distance, ukážou až samotné dostihy.“ Dodejme, že vzhledem k degradaci Michalova memoriálu do druhé kategorii, Allan Petrlík na jedničkové vítězství pro svého současného zaměstnavatele stále čeká.
Nejlepší dvouletý hřebec za rok 2012 Renny Storm (Šafář, 3:1) ukázal, že loni těžil nejen ze své ranosti a bezpečně získal druhou příčku. Nesl při tom o 1,5 kila více než většina soupeřů a na start šel tři týdny po změně trenéra, který si podle svých slov své svěřence zatím jen lehce osahal.
Třetí skončil před týdnem rozběhaný Liman (Murzabayev, 6:1), který dostih v rychlém tempu odvodil. „Bylo by lepší, kdyby se někam schoval,“ sděloval po dostihu Šavujev.
Naopak na konci pole zahájil dostih Maestro Quercus (Srnec, 10:1), jehož ztráta na čelo ještě narostla v lahovickém oblouku, kde ho od zbytku pole oddělil před ním cválající Tropical Ten. Nakonec se ale finišem podél bariéry posunul reprezentant stáje Dr.Charvát na čtvrtou příčku.
Ostatní už ztráceli výrazněji a dokonce až na předposledním místě se do cíle dostal Šavujevův čerstvý import Cut Me Loose (Lukášek, 3:1). Ten šel na rozdíl od svého říjnového vítězství v irském Dundalku na start bez stínidel a v podstatě už od startu byl Tomášem Lukáškem přistrkáván.
Podstatně více trenéra Šavujeva určitě potěšil doběhCeny DHL Global Forwarding (II.kat., 1800 m), v níž se velmi působivě stylem start-cíl prosadil v Česku poprvé startující BATHYRHON (Lukášek, 4:1). Ten měl na svém kontě jen jedno mnoho neříkající loňské vystoupení z francouzského Saint-Cloud, ovšem většinu návštěvníků paddocku upoutal jeho exteriér a ty pozornější i jeho původ. Jako roček stál syn Monsuna 100.000 euro především proto, že na dráze má dvojici velmi úspěšných pravých sester. Starší z nich Beiramar totiž v Mnichově zvítězila v listed a Bolivia skončila druhá v berlínském Diana-Trialu (Gr.2).
Žokej Tomáš Lukášek sice evidentně neměl v plánu dostih vodit, ale chtivý Bathyrhon mu nedal příliš na výběr a nakonec Šavujevův svěřenec s přehledem ucválal své soupeře. „Je to velice zajímavý kůň. Vytrvalost by mu chybět neměla, takže ho pravděpodobně dohlásíme do Českého derby,“ sděloval na jeho konto trenér a určitě by nešlo mnoho namítat proti tomu, kdyby se Bathyrhon posléze ocitl mezi ante-post favority vrcholu rovinové sezóny.
Vždyť za ním skončil Barateus (Rája, 1,9:1), který loňskou sezónu uzavřel druhým místem v Ceně zimního favorita, takže tehdy porazil všechny medailisty z „Michala“. S nimi by měl znovu změřit síly ve Velké jarní ceně. Třetí Ley Percy (Korečková, 6,5:1) těžila z francouzského startu v nohách, a protože další metry navíc jí přijdou vhod, je i vzhledem k nevalné úrovni dámské části klasického ročníku vážnou kandidátkou na úspěch v Oaks. Nedaleko byl i čtvrtý Feraclos (Šafář, 6:1), takže i jeho realizační tým může směle spřádat klasické plány.
Popisky ke galerii:
1. a 2. foto: Rabbit Motivman vítězí v Michalově memoriálu
3. foto: situace před cílem Michalova memoriálu
4. foto: realizační tým Rabbit Motivmana při dekorování
5. foto: Bathyrhon a Barateus
6. foto: před cílem Ceny DHL Global Forwarding
7. foto: za cílem Ceny DHL Global Forwarding
Zatím nebyl přidán žádný komentář.