Ta debutovala teprve začátkem března a v prvních dvou vystoupeních, které se odehrály na francouzských drahách, toho mnoho nepředvedla. Před třemi týdny ovšem překvapila pátou příčkou v Jarní ceně klisen. Za zmínku stojí, že na její startovní listinu se dostala až díky škrtu tréninkové kolegyně Alhaartcy, protože na rozdíl třeba od maximálně v brněnské čtyřce třetí Trevilly nedostala přidělen eliminační handicap. I ve zmíněné klasice ale působila zeleným dojmem, když podporu Theo Bachelota potřebovala už před polovinou dostihu, takže se očekávalo, že díky nabytým zkušenostem půjde nahoru. V této fázi sezóny to sice tříletí nemají proti starším jednoduché, ale už v předchozích chuchelských dostizích se jim dařilo, takže i proto šel kurz Maruschky mírně dolů.
Tentokrát většinu dostihu cválala na pátém místě, před distancí převzala vedení a poté už jí žádná ze soupeřek nedokázala ohrozit. „Bohužel jsme měly vnější startovní číslo, a tak se dostat dopředu nebylo jednoduché, ale držela jsem ji do pátého místa. Samozřejmě jsem v cílové rovině sledovala, jak jsou na tom soupeřky, ale stále cválala velmi dobře a nebrzdila,“ okomentovala dostih žokejka Vendula Korečková, jejíž hodnocení doplnil v neděli třikrát vítězný trenér Václav Luka: „Jarní cena klisen ji hodně změnila, už je konečně dostihovým koněm. Škoda, že jarní klasika nebyla o tři týdny později. Theo Bachelot ji před třemi týdny naučil, co jsou to dostihy.“ Další program Maruschky sice zatím není známí, ale vzhledem k původu i absenci přihlášky do Oaks se dá očekávat její setrvání na distancích kolem míle.
O devět kilo více než Maruschka nosila favorizovaná Sapsiree (Šafář, 2:1), a i proto namísto úspěšné obhajoby získala druhou příčku. Svěřenkyně Tomáše Šatry zahájila dostih za středem pole a v cílové rovině se rozcházela pomaleji, což potvrdilo, že její optimum přeci jen leží o pár set metrů dále.
Medailové pořadí doplnila poprvé ve vyšší než třetí kategorii představená Medula (Hlubučková, 7:1), která se po vítězném vstupu do sezóny přesunula od Karla Germiče k Tomáši Váňovi. Nyní znovu ukázala dobrou koncovku a také jí by delší distance sedla více.
Naopak ideální parketou Tapdance (Foret, 5:1) je 1400 metrů, takže v první polovině cílové roviny se posunula do první vlny, ale v závěru jí docházely síly. Blízko byla i pátá Novellette (Rája, 25:1), která vyběhla nejlepší životní formu.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.