Animal Kingdom (Leroidesanimaux) – 2008, USA
Kůň, jehož kariéra v péči Grahama Motiona může znít až jako z pohádky. Ryzák totiž jako dvouletý vyhrál pouze malý dostih pro nezvítězivší, načež se neprosadil ani při debutu ve třech letech a jediné body, které jej dostaly na start Kentucky derby, získal Animal Kingdom ve Spiral Stakes, odehrávajících se jen na scéně Gr.3. Po tamním pohodovém úspěchu nastoupil do Kentucky derby 2011 (Video), kde v kurzu 21:1 zaskočil všechny preferovanější soupeře a o 2 a ¾ délky triumfoval. Špatně si nevedl ani v Preakness Stakes, v nichž finišoval na druhé příčce za Shacklefordem, nicméně Belmont Stakes už na něj byly příliš dlouhé a skončil šestý. Přivodil si ale tehdy zranění, s nímž laboroval až do února 2012, kdy si vyhrál přípravný start pro předpokládanou účast v Dubai World Cupu, záhy se ale zranil znovu. Dnes už by byl nejspíše poslán do chovu, tehdy to s ním ale realizační tým nevzdal, dopřál ryzákovi čas na rekonvalescenci, což jim Animal Kingdom bohatě vrátil. Na podzim roku 2012 se zúčastnil Breeders‘ Cup Mile, kde obsadil výborné druhé místo za Wise Danem, stejnou příčku bral při debutu v sezóně 2013, aby v březnu konečně absolvoval Dubai World Cup. Po Kentucky derby si tehdy jako pětiletý připsal druhý triumf na nejvyšší scéně, neboť na dráze Meydan triumfoval jistě o dvě délky. Poté ještě zkusil štěstí v Ascotu, nicméně na tamní dráze doběhl až jedenáctý, čímž svou aktivní kariéru hřebec zakončil a odešel do chovu.
V návaznosti na úspěch v Kentucky derby se v roce 2011 stal Nejlepším tříletým koněm v USA, načež v roce 2013 obsadil v celosvětovém žebříčku dělené sedmé místo, a to pochopitelně díky triumfu v Dubai World Cupu (Video, Gr.1, 2000 metrů), k němuž jej dovedl Joel Rosario.
A Shin Hikari (Deep Impact) – 2011, Japonsko
Bělouš ve třech letech ovládl několik handicapů a jedno Listed klání, přičemž lepších výsledků začal dosahovat jako čtyřletý. Svěřenec Masanariho Sakaguchiho přes vítězství v Listed a Gr.3 ovládl i Gr.2 dostih v Tokiu, a přestože první pokus mezi elitou mu nevyšel, v prosinci 2015 vycestoval do Hong Kongu, kde se zúčastnil tamního mezinárodního mítinku, kde se o délku prosadil v Gr.1 Kong Hong Cupu na 2000 metrů. Nejvíce se ale do pamětí turfmanů zapsal na jaře roku 2016, kdy se A Shin Hikari vypravil do Francie, a sice do 1800 metrů dlouhé Prix d’Ispahan. Tehdy patřil k šancovým koním, leč úplně se nepočítalo s tím, že by rozdílem třídy zpráskal koně jako Dariyan, New Bay či My Dream Boat. Ale stalo se a A Shin Hikari ovládl Gr.1 klání v Chantilly o 10 délek. Poté se ještě představil v Anglii, Japonsku i Hong Kongu, ovšem nic podobného už nikdy nepředvedl.
V letech 2015 a 2016 se A Shin Hikari stal nejlépe hodnoceným koněm Japonska, a to zásluhou triumfu v Hong Kong Cupu (Video, Gr.1, 2000 metrů) v roce 2016, kdy v celosvětovém žebříčku obsadil dělené osmé místo, načež si o rok později polepšil a obsadil dělené páté místo díky dech beroucímu vítězství v Prix d’Ispahan (Video, Gr.1, 1800 metrů). V obou případech jej vedl Yutaka Take.
Blame (Arch) – 2006, USA
Vyloženě ve stínu fenomenální Zenyatty běhal hnědák Blame z lotu Alberta Stalla mladšího, který ovšem v rámci 14 životních startů ani jednou neskončil hůře než třetí. Ve dvou letech ze dvou dostihů vytěžil třetí příčku a vítězství, načež ve třech letech se na dráhu postavil až v červnu. V srpnu se pak prosadil v Black-type a na podzim roku 2009 přidal dvojici úspěchů na scéně Gr.2. Během sezóny 2010 pak Blame doslova zářil, neboť kromě druhého místa v Jockey Club Gold Cup Stakes sbíral jen vítězství. Po triumfu v Gr.3 postupně v Gr.1 kategorii vyhrál Stephen Foster Handicap, Whitney Handicap a také samozřejmě Breeders‘ Cup Classic, kde se stal jediným koněm, který kdy porazil klisnu Zenyattu. Následně odešel Blame do chovu, přičemž letos má pro Kentucky derby (ač přesunuté na září) dvojici nadějí, a sice ve třech startech neporaženého Nadala a do UAE Derby v Dubaji směřujícího Shotskiho.
Po triumfu v Breeders‘ Cup Classic (Video, Gr.1, 2000 metrů) byl Blame zvolen Nejlepším starším koněm v USA, přičemž díky tomuto triumfu o hlavu před Zenyattou se v rámci světového žebříčku dostal na druhé místo. Hnědáka v roce 2010 jezdíval žokej Garrett Gomez, jenž už bohužel mezi námi není.
Byword (Peintre Celebre) – 2006, France
Jen jedinou Gr.1 v kariéře vyhrál tento lysinatý ryzák z lotu Andreho Fabreho, přesto se dostal mezi top 20 nejlépe hodnocených koní světa. Ve dvou letech hřebec nevyběhl, přičemž jako tříletý startoval 4x, když vítězství získal na scéně Listed a nejlépe se umístil jako čtvrtý v Gr.2. Ve čtyřech letech si nicméně zopakoval Listed úspěch, aby následně o hlavu poprvé okusil Gr.2 prvenství. Poté už potvrdil, že mezi mílaři a středotraťaři má elitní společnosti co nabídnout, když skončil jen o ½ délky druháý za Goldikovou v Prix d’Ispahan 2010. V červnu si pak připsal největší vítězství kariéry v podobě 1/2délkového prvenství v Prince of Wales’s Stakes na dráze v Ascotu. Cenné bylo i Bywordovo třetí místo v Juddmonte International za Rip Van Winklem a Twice Overem. Během sezóny 2011 si připsal dvě vítězství včetně Gr.2 Prix Dollar na 2000 metrů, na nejvyšší scéně už se mu ale příliš nedařilo ani ve Francii, USA či Hong Kongu. Poté odešel do chovu v Jihoafrické republice.
V návaznosti na úspěchy v sezóně 2010 byl tehdy zvolen Nejlepším starším koněm ve Francii, ve stejném roce se také dostal na dělené 14. místo v celosvětovém žebříčku. Ceněná jsou ovšem více jeho umístění v Prix d’Ispahan (Gr.1, 1800 metrů) a Juddmonte International (Video, Gr.1, 2100 metrů) než samotný úspěch v Prince of Wales‘s Stakes (Video, Gr.1, 2000 metrů). V sedle byl vždy Maxime Guyon.
Bayern (Offlee Wild) – 2011, USA
Nejlepší potomek svého otce jako dvouletý neběhal, ve třech letech ovšem v péči Boba Bafferta absolvoval hned deset dostihů mezi lednem a listopadem. Nejprve si v menších dostizích připsal dvě vítězství, načež obsadil třetí příčku v Arkansas Derby a proběhl na prvním místě cílem Gr.3 klání, leč posléze byl přesunut na druhé místo. Kentucky Derby se nezúčastnil, Preakness Stakes se mu nepovedlo, ovšem následně ukázal svůj talent na scéně Gr.1 díky startu v Haskell Invitational na 1800 metrů, kde se prosadil rozdílem třídy o 7 a ¼ délky. Poté mu sice nevyšlo Travers Stakes, v Pennsylvania Derby už ale nezaváhal a v roli čtvrté sázkové šance odskočil do listopadového Breeders‘ Cup Classic 2014. Bayern se od počátku klání pohyboval na špici, načež v cílové rovince statečně odolával náporu Toast of New Yorka i California Chrome, jimž nakonec ve velmi těsném doběhu odolal. Toast of New York na vítěze ztrácel nos, California Chrome na druhé místo krk, přičemž čtvrtý byl v nabitém poli favorit Shared Belief. Na dráhu se hřebec vrátil i pro sezónu 2015, nicméně maximem z jeho strany byla dvě třetí místa, včetně toho v Gr.1 Awesome Again Stakes, kde se s dostihovou kariérou důstojně rozloučil.
V roce 2014 se tehdy tříletý Bayern umístil na dělené deváté příčce v celosvětovém žebříčku, a to díky triumfům v Haskell Invitational (Video, Gr.1, 1800 metrů), Pennsylvania Derby (Video, Gr.2, 1800 metrů) a Breeders‘ Cup Classicu (Video, Gr.1, 2000 metrů). K této trojici úspěchů hnědáka dovedl žokej Martin Garcia.
Beauty Generation (Road To Rock) – 2012, zprvu Austrálie, většinu kariéry ale reprezentuje Hong Kong
Ačkoliv hnědák je stále aktivním dostihovým koněm, přeci jen se mu v našich končinách z našeho pohledu nedostává pozornosti, kterou by si zasloužil. Proto jeho životní dráhu na těchto řádcích připomeneme a začneme tím, že novozélandský odchovanec zahájil svou úspěšnou kariérou v Austrálii pod jménem Montaigne. Už tehdy jako tříletý získal na nejvyšší scéně několik umístění, pro další sezónu byl ovšem prodán do Hong Kongu, kde začal startovat pod jménem Beauty Generation.
Ve čtyřech letech se pohyboval v dobré společnosti, dvakrát si vyhrál, nicméně první grupový triumf si připsal až jako pětiletý. Na dráze Sha Tin pak v prosinci roku 2017 o délku vyhrál svou první Gr.1, a sice Hong Kong Mile při mezinárodním mítinku, přičemž do konce tamní sezóny získal ještě další dvě prvenství mezi elitou. Už tehdy díky vítězství v dubnové Champions Mile zahájil svou vítěznou sérii, která trvala celou další sezónu, během níž Beauty Generation ovládl osmičku dostihů – všechny na grupové scéně, z toho čtyři kategorie Gr.1, včetně velmi snadné obhajoby vítězství v Hong Kong Mile. Dobře načal i sezónu 2019, když vyhrál Gr.3 klání, poté ale ve čtveřici dostihů odešel poražen, nicméně nikdy neobsadil horší než třetí místo. V únoru si ve svých sedmi letech připsal osmý Gr.1 triumf, když o ½ délky uspěl v The Queen’s Silver Jubilee Cup na 1400 metrů, v němž tak završil čistý hattrick.
Blinkersy vždy opatřený valach se v roce 2018 stal Hongkongským koněm roku a také Nejlepším mílařem, přičemž v témže roce se dostal na dělené čtvrté místo v celosvětovém žebříčku, a to kupříkladu za triumf v Hong Kong Mile (Video, Gr.1, 1600 metrů), ke kterému jej jako obvykle dovedl žokej Zac Purton a kde Beauty Generation nedal žádnému ze soupeřů šanci.
V dalším díle si připomeneme především skvělou kariéru valacha Cirrus des Aigles, dojde ale také na Canford Cliffse.
Trighes
16.8.2021, 12:15Trighes
28.7.2021, 11:58Trighes
7.7.2021, 07:11Trighes
21.6.2021, 22:24Trighes
6.6.2021, 20:04cialis for sale online
18.8.2020, 18:53cialis 20mg for sale
11.8.2020, 00:03