Vstupné i parkování je v areálu závodiště zadarmo, stejně jako obyčejný kopírovaný dostihový program, kterého je k dispozici dostatek především u sázkových pokladen. První dostih je na programu ve 12.20, a tak okolo poledne se nachází v sázkové hale okolo sta příznivců. V sousední restauraci je však plno, dobré dvě stovky diváků. Všechny stoly jsou obsazené, lidé spíše vyššího věku obědvají a samozřejmě také sází. Jak sázková hala, tak i restaurace i vybavena bezpočtem velkých obrazovek, na kterých jsou nabízeny sázkové kurzy a samozřejmě také promítány dostihy. Vládne příjemná polední atmosféra.
"Okolo poledne může dostihy sledovat 15 až 20 tisíc diváků, a tak je pro ně dobré připravit vhodný typ sázky, neboť nasázejí zajímavý obrat," dozvídáme se. proč dostihové závodiště ožívá právě v pravé poledne. Úkol není náročný tipnout vítěze dvou vybraných dostihů v rámci sázky Lunch Dubbel. Tipy na tyto dva dostihy najdete i v celostátních médiích. Když se se blíží rozhodující chvíle dostihu přece jen se v restaurací zvýší šum a lidé hlasitě probírají průběh dostihu. V každém z vybraných dostihů startuje 12 koní a minimální sázka v "obědové sázce" je 5 švédských korun, tedy 15 českých.
Ovšem hned první dostih zmiňovaného dvojboje zřejmě hodně sázejících překvapí, 1,6:1 nabízený favorit v posledních metrech nestačí na podceňovaného Shamrock Besta s Annou Isabelle Karlssonovou, který je nabízen 31,6:1. Na start mílové testu by se mohla postavit i česká elita a vyběhnuté kilometrové tempo 1:14,8 nesvědčí o žádném přehnaném kvapíku.
Dostihy se střídají ve velmi rychlém tempu, přestávky jsou jen o něco více než 15 minut. Na rozmýšlení tedy nemáte moc času. Než stačíte prodiskutovat zážitky z minulého startu, už je tu přehlídka na ten následující. Střídají se starty z met (ty mají téměř stejnou úspěšnost startu, jaká je k vidění v Česku) a autostarty, stejně jako distance, V pěti dostizích, které jsou během poledního programu odběhnuty, jsou dva na mílové distanci, dva na střední a jeden vytrvalecký. Čtyři dostihy jsou pro klusácké "plnokrevníky" a jeden pro chladnokrevné koně. Ti jsou menšího vzrůstu a také klusají očividně pomaleji než kolegivé, střední distanci zvládnou v kilometrovém tempu okolo 1:34,0.
Kromě Lunch dubble si můžete vsadit zkusit uhodnout vítěze prvních čtyř dostihů programů, ve čtvrtém klání s třinácti startujícícmi je k dispozici pořadí tří koní. Na každý dostih se pravidelně sází na vítěze, na místo a pořadí dvou koní v cíli. V sázce se vítěze se obrat pohybuje ve statisících švédských korun, stejné je to i v sázce na pořadí. Dotace jednotlivých klání nejsou nijak závratné, ale vítěz si většinou odnáší 25 tisíc švédských korun, tedy 75 tisíc českých, což je pro české klusáky částka téměř astronomická.
Příjemným zvykem na švédských drahách je, že krátce po doběhu se jezdec podělí o své dojmy s reprotérem na dráze a rozhovor mohou slyšet všichni diváci, kteří jsou tak zataženi od děje. Krátce po půl druhé už se závodiště vyprazdňuje, další dostihový program bude nabízen ve švédském království večer.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.