Ryan se na dostihových drahách objevoval od dvou do osmi let, přičemž během těchto sedmi sezón zaznamenal 43 startů, z nich plných 20 proměnil ve vítězství. V propagačních materiálech Ryana je jako jedna z jeho předností uvedena ranost, to je ale trochu zavádějící. Je sice pravda, že oba dva starty v juniorském věku proměnil Ryan ve vítězství a navíc se jednalo o jedničkové dostihy, ale první z nich absolvoval až koncem září a mnoho kvality v nich neporazil. V Karpatské ceně totiž narazil na do té doby na trojkové scéně startující koně, z níž už měl vítězství na svém kontě jen o půl délky druhý Dyskobol. Následně v Odvetné ceně sice porazil i na druhou ze slovenské Ceny zimní královny Koteriu, ale protože dostih se konal na konci října na distanci 1800 metrů dlouhé, těžit tehdy Ryan spíše než z ranosti ze své třídy a vytrvalosti.
V dalších letech jak je dobře známo posbíral Ryan řadu triumfů ve středoevropských vytrvaleckých vrcholech a především absolvoval několik úspěšných výletů na západ od slovenských hranic. V Itálii totiž posbíral trojici listed vítězství a získal stejný počet medailových umístění v tamním St. Legeru. Na německé listed scéně zase skončil dvakrát mezi trojicí nejlepších a tabuli uzavřel v Betty Barclay-Rennen (Gr.3). Vůbec nejtěžším zkouškou Ryanovi kariéry byl start v longchampském Prix Royal Oak, v němž se neodlepil z konce pole a skončil devátý třináct délek od vítězného Yeatse. Všechny v tomto odstavci zmiňované výsledky se odehrály minimálně na distanci 2800 metrů.
Za pozornost rozhodně stojí porovnání hodnoty těchto výkonů s formami současné napajedelské jedničky Egertona. Ten totiž dosáhl v hodnocení Racing Postu 2x známky 119 liber a celkově obdržel sedmkrát rating přes 118 liber, zatímco Ryan vyběhl maximum 107 liber, přičemž zbylé z jeho sedmi nejlepších forem jsou hodnoceny v rozmezí 102 – 103 liber. Zajímavé je v tomto ohledu i srovnání s Caprim. Ten je stejně jako Ryan synem Generouse a během své kariéry dvakrát dosáhl Racing Post Ratingu 116 liber, přesto za dobu svého působení v českém a slovenském chovu výraznou stopu nezanechal.
Tím se dostáváme právě k Ryanovu otci Generousovi. Ten na dráze zazářil především ziskem double Epsom Derby – Irish Derby, na nějž následně navázal triumfem v King George VI and Queen Elizabeth Diamond Stakes. Součet jeho vítězných náskoků z těchto třech zmíněných dostihů je navíc úctyhodných 15 délek. V chovu ovšem na tyto úspěchy nenavázal, o čemž vypovídá fakt, že začínal připouštět za 30.000 liber a jeho poplatek postupně klesnul až na 3.500 liber. Z jeho potomků si vítězství se statusem Gr.1 připsaly klisny Catella Mystic Lips, které toho úspěchu dosáhly na německých drahách. Zmínit si zaslouží ještě druhá z epsomského Oaks Bahr.
Přestože kromě zmíněných úspěchů dosáhl Generous i na triumf v ostrovním juniorském vrcholu Dewhurst Stakes, jeho potomci jsou většinou pozdními supervytrvalci. Díky tomu jich řada míří nad překážky. Nad nimi získal Gr.1 vítězství Ogee, triumfy se statusem Gr.3 si připsali Copeland a Master Tern a za zmínku stojí také v Triumph Hurdle druhý City Hall. Dobré příklady se dají najít i ve středoevropském regionu. Gejzir totiž zvítězil v letošní edici Stříbrné trofeje a další Generousův syn Pepperous si zase připsal osm triumfů nad proutěnkami.
I pro nejúspěšnější syny Generouse platí, že se chytili spíše jako producenti překážkových koní, i když ani v tomto oboru neslaví žádné pronikavé úspěchy. O tom svědčí i skutečnost, že žádný z nich nikdy nepřipouštěl za více než 2000 euro. Nejlépe si z nich vede sám na Gr.2 scéně vítězný Blueprint, jenž je otcem nadějného Hold On Julia, který má na kontě pouhých sedm startů a jeho překážkový rating už se vyšplhal na 148 liber. Řada potomků Generouse působí i na jižní polokouli, kde si nejlépe vedl Germano. Ten totiž i zásluhou výhodné zátěže zvítězil v Sydney v dvoumílovém Gr.1 handicapu.
Více rychlosti a ranosti dodává Ryanovu rodokmenu jeho spodní polovina. Jeho matka Raysiza totiž zvítězila v milánském listed na 1800 metrů a její nejúspěšnější potomci vyjma Ryana jsou dokonce sprinteři. Highland Daughter totiž skončila už ve dvou letech třetí v Gr.3 na 1200 metrů ve skotském Ayru a Casina Valadier si na distancích od 1000 do 1200 metrů připsala pět vítězství v Itálii. Nutno ovšem dodat, že obě klisny jsou po „krátkých“ plemenících a i ostatní produkty Raysizy dokazují, že právě otcovi geny jsou z velké části určující pro jejich vlastní distanční optimum. Vždyť další z dcer Raysizy Sucar Hiccup dosáhla svého jediného vítězství na trati 2500 metrů dlouhé.
Mateřským otcem Ryana je Alzao, který na stejném místě figuruje v pedigree japonského sedminásobného Gr.1 vítěze Deep Impact. Ten si neméně impozantně jako na dráze vede i v chovu, přestože jeho nejstarším potomkům jsou teprve čtyři roky. Letos totiž jeho syn Deep Brillante zvítězil v Japonském derby a dcera Gentildonna zase ovládla v zemi vycházejícího slunce obě dámské klasiky. V roli mateřského otce figuruje Alzao i u klisny Embassy, která ve dvou letech zvítězila v Cheveley Park Stakes (Gr.1, 1200 m), takže jeho přítomnost určitě přidává Ryanovi pár plusových bodů.
To ovšem nic nemění na skutečnosti, že už koně s Ryanovým distančním optimem nejsou v dostihově vyspělých zemích zrovna žádaným zbožím. V českém chovu se navíc najdou i hřebci s lepší výkonností na supervytrvaleckých distancích, jako například Pop Rock (2500 metrů – Racing Post Rating 123 liber; 3200 m – 119 lb.) a Darsalam (2400 m – 121 lb., 3200 m – 116 lb.), a protože navíc Ryanův otec Generous není úspěšným otcem plemeníků, je jeho obliba z velké části dána minimálním připouštěcím poplatkem. Kromě vytrvalosti ovšem ukázal Ryan na dráze i hodně tvrdosti, takže by jeho produkce měla slavit úspěchy především nad překážkami, čemuž zčásti napovídá i kolekce jeho partnerek.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.