1. Dostih: Stříbrná trofej (I. kat, 4400 metrů) – Foudre d’Allier ukázal třídu
Jediným ne-crossovým bodem nedělního programu byla Stříbrná trofej, kde v podstatě neměl prohrát preferovaný hnědák Dominique (Faltejsek), který strávil dostih na konci pole, postupně se ale posouval polem, načež v poslední fázi se už svěřenec Pavla Tůmy dral dopředu. Zdatně mu ale sekundoval Arlington (Myška), což možná favorita natolik rozhodil, že vyrobil na poslední překážce chybu a poroučel se k zemi. Arlington pokračoval dál, ovšem FOUDRE D’ALLIER rovněž. Svěřenec Luboše Urbánka už v předchozích startech naznačil, že v této disciplíně nebude marný, nepočítalo se ale s tím, že by ohrozil favority. Šestiletý hnědák nicméně vypadal v dostihu skvěle, ovšem když udělal chybu na jedné z poslední překážek, zdálo se, že se už do rytmu znovu nedostane, v cílové rovince se ale rozešel a Arlingtona odkázal na druhé místo. Jan Kratochvíl tak nemohl nedělní odpoledne začít lépe.
Třetí příčku obsadil Dusigrosz (Bartoš), daleko čtvrtý byl Polidar (Škvařilová-Řezáčová) a o další daleko pátý Portorikos (Složil).
2. Dostih: Cena Laty Brandisové (I. kat, 4200 metrů) – Ztracenka se v poli klisen neztratila
Stopa skvělé klisny Ztracené Naděje je v dostihovém sportu stále patrná, což v neděli dokázala pětiletá ZTRACENKA z lotu Stanislava Popelky. Hnědka už v minulosti naznačila, že má pro crossové dostihy vlohy, přičemž v Ceně Laty Brandisové předvedla pro Jaroslavem Myškou profesorský výkon. V průběhu se držela na druhém třetím místě, v cílové rovince ale zabojovala a nechala skvěle jdoucí Nikeandnemesis (Matuský) za sebou. I vzhledem typická crossařka Ztracenka si připsala své druhé vítězství o 1 a ¼ délky, přičemž Alegoria (Složil) se musela spokojit s třetí příčkou. Dotaci získaly ještě Piraniya (Bartoš) a Jacquline (Faltejsek).
3. dostih: Cena ČASCH (I. kat, 4200 metrů) – Gatsby vydřel vítězství
Také Greed Wedding je na českých drahách známým jménem a v neděli vítězku Ceny prezidenta republiky připomněl její čtyřletý syn GATSBY z lotu Pavla Tůmy. Ryzák vedený Janem Faltejskem nastupoval jako favorit, počínal si v průběhu velice dobře, leč s blížícím se závěrem jej za sebou nechal Giorgone (Bartoš), který se zdál, že míří za jistým vítězstvím. Gatsby po překonání poslední překážky ale zabral, zabojoval a zas a znovu ukázal, jak výborným koněm je, a dokázal triumfovat jistě o 3 a ½ délky. Giorgone potvrdil vzestup výkonnosti druhým místem, zatímco na to třetí se po odtáhnutí druhé části dostihu propadl Čáryjape (Matuský). Poslední příčku obsadil Frenki (Kratochvíl), crossový debutant High In The Sky (Vyhnálek) se do cíle nepodíval.
4. dostih: Pohár BICZ holding 2011 (III. kat, 4600 metrů) – Kornelia prostě handicapy umí
Pod nízkou váhou to sedmiletá KORNELIA znovu zvládla a navázala na zářijový triumf opět v sedle s Jakubem Kocmanem. Ten s ní celou dobu cválal na chvostu pole, v poslední fázi dostihu se ale hnědka dokázal přiblížit čelu natolik, že v cílové rovince už byla kobylka druhá. Před ní tehdy byl pouze outsider Sexy Lord (Palczyňski), i toho ale Kornelia dokázala o 2 a ½ délky porazit. Pro Stanislava Popelku jde o druhé vítězství odpoledne, přičemž i Kornelia je dcerou klisny, jež je českému publiku známá: milovnice hluboké, bahnité dráhy Korinka totiž třikrát ovládl Velkou benešovskou steeplechase. Jak Kornelii, tak Korinku si Stanislav Popelka společně se svým otcem odchovali. Sexy Lord podal heroický výkon, když v pozici outsidera doběhl na druhém místě s velkým náskokem na třetího Leo Fantastico (Velek). Tabuli doplnili Youko (Faltejsek) a preferovaný Taste of Rock (Myška).
5. dostih: Cena Vltavy (NL, 4500 metrů) – Chelmsford zůstal nad crossy neporažen
Obrovským talentem je pětiletý CHELMSFORD, který v Pardubicích doposud absolvoval čtyři crossy a všechny proměnil vítězství. Po loňském triumfu mezi čtyřletými letos vyzval i starší koně, a přestože udělal skokanskou chybu, v závěru číhal za vedoucí Dajukou (Matuský), která už sahala v cílové rovince po vítězství, Chelmsford ale zabojoval jako lev. O dva roky starší kobylku nakonec porazil po tuhém boji o půl délky, Dajuka ale rovněž předvedla výborný výkon a nadále platí za jednu z hvězd pardubické dráhy. Ryzáka dostihem provedl žokej Josef Bartoš pro trenéra Josefa Váňu staršího.
Třetím, hodně vzdáleným třetím místem se po dlouhé pauze vrátil šikovný Chicname de Cotte (Duchene), a nímž cílem ještě proběhl Godfrey (Vyhnálek).
6. dostih: Cena Labe (L, 5200 metrů) – Aeneas dozrál pro Pardubice
Ačkoliv to doposud nevypadalo, že by lysolabský specialista AENEAS měl v Pardubicích zářit, v Ceně Labe na 5200 metrů se mu to pod Josefem Bartošem povedlo. Sedmiletý svěřenec Josefa Váni staršího se v průběhu držel za vedoucí klisnou Born To Be A Queen (Dubourg), která celý dostih odvodil a na prvním místě skákala i poslední překážku, zde ale zřejmě už vinou únavy upadla. Společně s Aeneem ale měli takový náskok, že když zůstal hnědák na čele sám, nikdo už jej nemohl ohrozit. Aeneas tak krásně dozrál do Pardubic a připsal si zde suverénní vítězství 12 délek. Na svou polosestru Ztracenku solidním výkonem navázal její polobratr Zataro (Julliot), který obsadil druhé místo před slovenským odchovancem Del Rey (Složil). Sacamiro (Kocman) stačil tentokrát jen na čtvrté místo, Saint Joseph (Faltejsek) byl pátý.
7. dostih: Poplerův memoriál (NL, 3300 metrů) – Napočtvrté to Chrystal Cross zvládl
Přestože se v průběhu doslova utrhl Pavel Složil s Lad Inem, Jaroslav Myška to v žádném případě nevzdal, vyčkával s CHRYSTAL CROSSEM na trávu, kde postupně náskok lídra stahoval. Po posledním skoku už byl svěřenec Štěpánky Myškové evidentně při větší síle než Lad In, načež je v pohodě odsunul na druhé místo. Specialita na krátké crossy Chrystal Cross triumfoval zadrženě o 10 délek, dalších 11 na Lad Ina ztrácel třetí Usockem (Duchene), přičemž velké rozestupy byly i mezi čtvrtým Lianelem (Kocman) a pátým Kifaayou (Julliot).
8. Dostih: Velká pardubická se Slavia pojišťovnou (NL, 6900 metrů) – Talent oplatil svému týmu péči velkým vítězstvím
Už leta je známo, že český odchovanec TALENT má talent, vždyť už jeho maminku Tavbecca ukázala v Pardubicích třídu a otec Egerton umí dávat překážkáře. Zdravotní problémy ale ryzáka dlouho limitovaly a limitují dodnes, když jeho trénink je uzpůsoben jeho křehkému zdraví, Milan a Hana Kabelkovi ale svého odchovance, zástupce i svěřence dokázali nachystat, aby druhou říjnovou neděli byl stoprocentně fit. Po osmém místě v I. kvalifikaci a třetí příčce ve dvojkovém crossu se s Talentem počítalo na zisk dotovaného místa, přinejlepším zopakování loňského čtvrtého, ryzák ale předvedl nejlepší výkon v kariéře.
Talent vedený Pavlem Složilem mladším začal dostih v zadních koních, vyhnul se pádům a kolizím, přičemž velké vodní překážky už skákal na sedmé příčce. Pozici si nadále vylepšoval, a když za Velkým anglickým skokem už dotíral na vedoucího Evžena, bylo zřejmé, že právě tito dva koně budou hlavními hráči v boji o vítězství. Talent vlastně pronásledoval nováčka na startu Velké pardubické až do cílové rovinky, kdy v sobě našel ještě nějaké síly, aby výborně jdoucího Evžena nechal za sebou. Ten na Talenta v cíli ztrácel jednu délku poté, co v průběhu dostihu cválal vždy poblíž špice, v druhé části dostihu pak převzal vedení, o které přišel až na poslední chvíli. Sedmiletý svěřence Štěpánky Myškové ovšem absolvoval svůj debut na jedničku a v příštím roce je s ním opět třeba počítat. Totéž platí o podceňovaném Mr Spexovi z lotu Luboše Urbánka, který v kvalifikacích vypadal, že na tu špičku přeci jen něco ztrácí, všechno ale dohnal ve Velké pardubické bravurním překonáním kurzu a také skvělým vytrvaleckým projevem. Pod Janem Kratochvílem bude sedmiletý hnědák bez pochyb pro příští roky zajímavým koněm.
Jak Hana Kabelková, tak Pavel Složil mladší si ve Velké pardubické připsali první vítězství.
Heroické výkony podali i dva minulí vítězové Velké pardubické, když No Time To Lose (Velek) evidentně neměl radost z pevnější půdy, bojovným srdcem ale zvládl získat čtvrté místo před loučícím se Hegnusem. Loňský vítěz Velké pardubické získal s Lukášem Matuským páté místo. Šestá příčka putuje na Slovensko díky bělouši Starovi, jenž dostih začal jako úplně poslední, posléze ale Jaroslavu Brečkovi tahal, posunul se blíže čelu, a nakonec se podílel chvíli i na tempu. V závěru sice zeslábl a skončil šestý, nicméně s takovým minimem zkušeností šel skvěle a i on může příští rok být ještě lepší. Poslední dotaci si připsal Stretton (Kocman), který první část dostihu odvodil, dlouho se držel vepředu, i jemu ale došly na trávě síly.
Cílem dále proběhli ještě Casper (Vyhnálek) a Dulcar de Sivola (Tůma), přičemž pole jako první přišlo o Playera a Kaiserwalzera, kteří se nedostali přes Taxis. Brzy upadl i Lombargini, Sztorm byl vytlačen volným koněm a překvapivě se k zemi poroučel i předloňský vítěz Theophilos. Paris Eiffel ztratil jezdce, Vanesse, Beau Rochealis a Mahe King byli zadrženi.