U sázkových pokladen probíhal souboj Legionar – Cheeky Chappie, ale na zeleném pažitu hrál první housle Love Me. „Průběh dostihu jsem neměl ideální, ale překvapil mě, jak přešel přes všechny soupeře. V posledních metrech jsem čekal nástup Cheeky Chappieho s jeho tradičním závěrem, ale ten se tentokrát nekonal,“ jen se usmíval první jezdec Rabbitu Trhový Štěpánov. Bílozeleným barvám se v dosavadním průběhu sezóny moc nedařilo, ale třetí chuchelskou neděli to bylo o něčem jiném. „Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Love Me ukázal, že je výborným koněm. Vrchol jarní části sezóny by měl mít při Turf gala,“ sděloval spokojený trenér Petr Juránek. Na zahraniční výjezdy myslí i majitel Zdeněk Jandejsek. „Když se vyhraje doma, můžete mít ambice se prosadit i v zahraničí, možná mu vybereme nějaký menší dostih ve Francii. V anketách na konci minulého roku neměl Love Me tolik příznivců, tak jsem rád, že dnes ukázal, že je opravdu dobrým koněm.“ Několik minut před startem byl Love Me nabízen v kurzu 15:1.
Favorizovaný Legionar se musel spokojit s druhým místem. „Love Me dnes ukázal bojovné srdce, na toho jsme dnes nestačili,“ jen prohodil žokej Tomáš Lukášek. Naopak spokojenost byla s umístěním na třetím a čtvrtém místě. Dally Hit, která při loňském loučení doběhla čtvrtá v Ceně prezidenta, tentokrát dokončila na bronzové pozici. „Podle výroku handicapera jsem si myslela na boj o čtvrté až šesté místo, a tak jsem za třetí místo spokojena. Opět se ukázalo, že Helena si s ní rozumí a dokázala si počkat na poslední třístovku, kterou má Dally Hit výbornou,“ říkala spokojená trenérka Ivana Pejšková. I Dally Hit v dalším průběhu sezóny vyrazit do zahraničí. „V Polsku se nám líbilo a letos jsou tam i vyšší dotace.“ Helenu Blažkovou potěšil veterán Lysyan čtvrtým místem. „Jsem ráda, že se dokáže prosazovat i mezi mladými koňmi, doufám, že mu ještě několik dostihů najdeme, kde se bude moct ukázat.“
Love Me byl jediným českým odchovancem na startu Velké dubnové ceny, a přesto si vyšlápl na importy. Kůň bez sufixu se ve Velké dubnové prosadil po dlouhých dvanácti letech! Navíc výsledný čas 1:52,65 není špatný, jen tři vítězové byli v posledních deseti letech rychlejší než odchovanec Rabbitu Trhový Štěpánov. Čeští odchovanci se neztratili ani v Memoriálu profesora Michala. Modego Bay bral třetí místo a Qualiflyer páté. Test tříletých hřebců a valachů ovládl Aldar nasedlaný Arslangirejem Šavujevem pro Bajuržana Murzabajeva.
Na začátku cílové roviny, to vypadalo, že Aldar bude přinucen k boji, ale nestalo se. S přibližujícím se cílem se od svých soupeřů vzdaloval až na výsledné tři délky. „Musím se omluvit trenérovi, že jsem ho už v oblouku poslal do čela, ale nechtěl jsem, aby se upuloval, proto jsem ho nechal raději cválat,“ říkal Bajuržan Murzabajev. Trenér Šavujev žokeje pochválil. „Bylo to správné, nechal ho na delší otěži cválat.“ Aldar absolvoval už pátý životní start, zatímco ve Francii se mu nedařilo, v Česku ještě nenašel přemožitele. „Necháme ho jít českou cestou, on ty zahraniční cesty nesnáší dobře. Myslím si, že to bude kůň na 1600 až 2000 metrů,“ doplnil Šavujev. Za suverénním vítězem obsadili druhé a třetí místo reprezentanti Rabbitu, Mountnelson a Mondego Bay. Pro sázející byly zklamáním výkony Bukhariho a Red Rebela, kteří byli aktivní po startu, ale v závěru nestačili.
Právě Bajuržan Murzabajev a Jan Verner si připsali dvě vítězství v průběhu odpoledne a byli nejúspěšnějšími jezdci, navíc Murzabajev přidal tři druhá místa. První vítězství po návratu domů vybojoval s The Mole Catcherem Jiří Palík. Vítěznou premiéru na českých drahách absolvoval bulharský jezdec Bejsim Ferhanov. „Myslím si, že o něm hodně uslyšíme, jsou velmi pracovití společně s bratrem a mají šanci se zde prosadit,“ řekl Ladislav Vocásek z rodinného trenérského klanu, kde oba bratři pracují.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.