Sobota
V rámci prvního dne se běží pět grupových dostihů, leč podrobněji se podíváme jen na dvojici z nich, neboť zbytek až tolik pozornosti nepoutá, a to včetně Gr.1 Prix Royallieu na 2800 metrů, jež je určená klisnám, ovšem zvučným jménem je maximálně Manuela de Vega (Barzalona, 4,5:1). V Prix Daniel Wildenstein (Gr.2, 1600 metrů) pak po dlouhé pauze vstupuje do sezóny v Gr.1 umístěný The Revenant (Boudot, 2,2:1), jehož vyzve například Shaman (Guyon, 4,33:1).
14:35 – Prix Dollar (Gr.2, 2000 metrů)
Nikoliv jeden, ale hned dva čeští zástupce se představí v tomto klání, a to osmiletý Subway Dancer (Koplík, 26.1) a o čtyři roky mladší Raging Storm (Martin, 67:1). První jmenovaný Prix Dollar absolvoval již před dvěma lety, kdy skončil šestý, aby následně doběhl skvěle třetí v Champion Stakes v Ascotu. Vloni opět zazářil až na konec sezóny, kdy triumfoval právě v Longchamp v rámci Gr.2 Prix du Conseil du Paris na distanci 2200 metrů, a přestože byl hnědák letos ze čtveřice startů jen jednou za peníze, v sobotu může svůj sázkový kurz zase jednou popřít. Jde nejen o to, že přichází podzim, ale také o fakt, že svěřenec Zdena Koplíka s měkkou půdou vyloženě problémy nemá. Soupeři jsou těžcí, ale Subway Dancer rozhodně má v dostihu šanci, naopak Raging Storm trenérky Ingrid Janáčkové Koplíkové musí teprve ukázat, že na podobnou konkurenci má, i když v Česku vyloženě špatné výkony nepředváděl.
Hlavním kandidátem na vítězství by měl být pětiletý bělouš SKALLETI (Guyon, 2,8:1), který minule na hluboké půdě porazil i Sottsasse, a přestože ani ostatním účastníků by měkká dráha nemusela vadit, u Skalletiho jde v podstatě o jistotu.
V 15:50 se pak v Haras de Bouquetot - Criterium de la Vente D’Octobre Arquana na 1600 metrů představí dvouletý Bobik (Maillot) z lotu Jiřího Michala, jenž má na kontě dvojici francouzských startů.
17:00 – Prix du Cadran (Gr.1, 4000 metrů)
Supervytrvalecké klání má jasného favorita v ryzákovi CALL THE WIND (Peslier, 1,8:1) trenéra Freddyho Heada, jenž se v Prix du Cadran prosadil před dvěma lety. Vloni pak skončil po dalším dobrém výkonu druhý, přičemž stejné umístění bral i v Prix Royal-Oak. Letos dle očekávání vyhrál dostih v Saudské Arábii při Saudi Cupu, načež po návratu do Francie dvakrát triumfoval a jednou doběhl druhý. Jelikož na startu budou chybět koně, kteří Call The Winda v minulosti potrápili či rovnou porazili, měl by ryzák v sobotu uspět. Pevnější podklad by mu sednul více, nicméně i na měkku zaběhnout umí.
Z ostatních osmi účastníků má určitou důvěru klisna Princess Zoe (Sheridan, 4:1) trenéra Anthonyho Mullinse, jež ještě vloni běhala německé handicapy, leč po přesunu do Irska se zvládla prosadit i v Listed. Onen dostih se konal na hluboké dráze a byl jen pro klisny, nicméně Princess Zoe tehdy porazila i v Epsom Oaks umístěnou Ennistymon. Distance jí v sobotu také sedne a teoreticky by mohla favorita zaskočit. Další dotované příčky by mohli brát čtyřletí Think of Me (Boudot, 7,5:1) a Sublimis (Barzalona, 11:1), přičemž do boje se v sobotu vydá také čtvrtý český reprezentant v Paříži – pětiletý Cacophonous (Havelková, 101:1).
Svěřenec Martiny Havelkové absolvoval v Česku už pět dostihů, z nichž dva vyhrál. Nejprve triumfoval v 2800 metrů dlouhém klání III. kategorie, načež uspěl ještě na delší trati v Karlovarské dvojnásobné míli. Se ctí se vypořádal i s kratší distancí, když například minulý týden obsadil třetí příčku ve Velké ceně českého turfu. 4000 metrů by Cacophonous zvládnout mohl, otázkou je ale půda a především konkurence, neboť hnědák běhával v minulost jen irské pětkové handicapy. V Česku se neztratí, v sobotu jej ale čeká úplně něco jiného a každý poražený soupeř bude z jeho strany úspěchem.
Neděle
V rámci nedělního odpoledne se Prix de l’Arc de Triomphe odběhne jakožto čtvrtý dostih v pořadí, přičemž předcházet mu budou především dvě elitní klání pro dvouleté koně. Nejprve přijdou na řadu hřebci v Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1, 1400 metrů), kam míří například třetí z Vincent O’Brien Stakes jménem St Mark’s Basilica (Moore, 2,37:1) či vítěz Coventry Stakes Nando Parrado (Soumillon, 2,37:1). Následně se představí klisny v Prix Marcel Boussac (Gr.1, 1600 metrů), kde role favoritky připadla Pretty Gorgeous (Boudot, 2,8:1) z lotu Josepha O’Briena.
16:05 – Prix de l’Arc de Triomphe (Gr.1, 2400 metrů)
Jak už bylo řečeno, Cena vítězného oblouku se bude muset obejít bez výborné tříleté klisny Love trenéra Aidana O’Briena, která byla považována za favoritku až do chvíle, kdy bylo zřejmé, že se poběží na měkké půdě. Dle slov trenéra by Love takový povrch nezvládla, a proto bude směřována na mítink při Breeders‘ Cupu. Kromě ní bude na startu chybět i české zastoupení, neboť Nagano Gold tentokrát do Paříže nemíří. Přesto se ale schyluje k zajímavému ročníku, během něhož se skvělá ENABLE pokusí získat historické třetí vítězství v tomto dostihu. Vizitky jednotlivých účastníků najdete na následujících řádcích, načež se zmíníme i o dalším rámcovém programu.
1, IN SWOOP (Adlerflug) 10:1
- Žokej Ronan Thomas, trenér Francis-Henri Graffard
Nejméně zkušený účastník pochází ze skvělé rodiny, přičemž líbivý hnědák už od počátku kariéry ukazuje značný talent. Jako dvouletý neběhal, letos v květnu jistě triumfoval při svém životním debutu, načež o délku a ¼ zaostal na třetí příčce za Gold Tripem na scéně Gr.2. Poté si odskočil do Hamburku, kde díky údernému finiši zvítězil v Deustches Derby, načež si dobře vedl také v 2400 metrů dlouhé Gr.1 Grand Prix de Paris, v níž obsadil druhé místo o 2 a ½ délky za Mogulem.
Talentovaný hřebec je rozhodně nadějí do budoucna, leč přestože v neděli bude mít jakožto tříletek váhovou úlevu, na těžké půdě ještě neběhal a těžko říci, jestli mu to bude vonět. Spíše jej tedy vidíme až ZA TABULÍ. Kdyby se běželo na pevnější půdě, věřili bychom mu více.
2, RAABIHAH (Sea The Stars) 15:1
- Žokej Maxime Guyon, trenér Jean-Claude Rouget
První z trojice klisen na startu toho také zatím nemá moc za sebou, neboť první start si připsala letos v lednu. Po onom prvenství se na dráze ukázala až v květnu, kdy o 4 délky ovládla Listed, načež utržila první porážku, a to v Gr.1 Prix de Diane. Za vítěznou Peaceful ale ze čtvrté pozice ztrácela jen půl délky. Pak ještě působivě vyhrála Gr.3 a skončila o 3 délky druhá v Prix de Vermeille ve společnosti starších klisen.
Kvalitu ukázala, ovšem na takto těžkém podkladu ještě nikdy neběžela. Tady to pro ni bude asi příliš náročné a pro dobrý výsledek by se musela od minule ještě hodně zvednout. Leč s přihlédnutím k tomu, že tříletým klisnám se pod váhovou výhodou v posledních ročnících Arcu dosti daří, možná by Raabihah mohla zvládnout alespoň PÁTÉ MÍSTO.
3, MOGUL (Galileo) 15:1
- Žokej Ryan Moore, trenér Aidan O’Brien
Narostlý hřebec jako dvouletý zvládl 4 starty, prosadil se nejvýše v Gr.2 a na nejvyšší scéně doběhl čtvrtý. Letos se mu zpočátku moc nevedlo, respektive zůstal za očekáváním, leč šesté místo v Epsom Derby vzhledem k jeho průběhu nakonec tak špatné nebylo. Následně vyhrál Gr.3 a obsadil třetí místo o kategorii výše 4 délky za Pyledriverem, nejpůsobivější výkon v sezóně ale podal v polovině září, kdy lehce triumfoval v Grand Prix de Paris. Pod Pierre-Charlesem Boudotem tehdy odešel ostatním účastníkům úplně lehce a druhého In Swoopa za sebou nechal o 2 a ½ délky.
Ani Mogul se ještě na měkké dráze nepředstavil, tak nějak ale působí, že zrovna on by se s tím mohl se ctí popasovat. TŘETÍ, ČTVRTÉ MÍSTO by mohlo být v jeho silách.
4, SOTTSASS (Siyouni) 10:1
- Žokej Cristian Demuro, trenér Jean-Claude Rouget
Ryzák se mezi elitu dostal vloni poté, co po úspěchu v Gr.3 triumfoval také v Gr.1 Prix du Jockey Club. Následně přidal ještě jeden úspěch a také skvělé třetí místo v Prix de l’Arc de Triomphe. Letos to ovšem s hřebcem až tak slavné není. Vyhrál sice Prix Ganay, konkurence ale nebyla příliš silná, a v rámci další trojice startů vždy prohrál. Nikoliv velkými rozdíly, přeci jen se od něj ale čekalo více než umístění.
Jeho formy letos nevypadají dvakrát působivě, na druhou stranu mu ale nebude vadit měkká dráha, a taky mu třeba sedne návrat na delší distanci. Věříme, že na vrchol sezóny bude výborně nachystán a vidíme v něm HLAVNÍHO SOUPEŘE FAVORITKY.
5, ENABLE (Nathaniel) 2,25:1
- Žokej Frankie Dettori, trenér John Gosden
O dvojnásobné vítězce Arcu asi není třeba toho mnoho psát. Klisna mezi lety 2017 – 2019 za sebou měla šňůru 12 vítězství, včetně 10 Gr.1 úspěchů, přičemž sérii překazila až její loňská porážka právě v Ceně vítězného oblouku, kde na velmi měkké půdě o délku a ¾ podlehla Waldgeistovi. Letos začala v červenci druhou příčkou v Coral-Eclipse Stakes, načež lehce triumfovala v Ascotu, leč narazila tehdy jen na dvojici soupeřů, tedy na Sovereigna a Japana. Místo Yorkshire Oaks ovšem poté John Gosden zvolil lehčí přípravu a poslal klisnu do Gr.3 v Kemptonu, kde šestiletá hnědka stylem start-cíl dominovala o 7 délek.
Ačkoliv není snadné si držet špičkovou výkonnost od tří do šesti let, zrovna Enable by to zvládnout mohla. Věří jí trenér, věří jí žokej Frankie Dettori, který pro klisnu nikdy nešetří slovy chvály. Na hluboké půdě nečeká klisnu snadný úkol, nicméně na druhý pokus by jí zápis do historie vyjít mohl. Enable je FAVORITKA, ovšem její výkonnost už možná není taková jako v minulých letech.
6, WAY TO PARIS (Champs Elysees) 50:1
- Žokej Ioritz Mendizabal, trenér Andrea Marcialis
Sedmiletý bělouš se v první části letošní sezóny nacházel v životní formě, neboť získal první Gr.1 vítězství, a to v Grand Prix de Saint-Cloud před Nagano Goldem. Kromě toho předtím doběhl jen o hlavu druhý za Sottsassem a připsal si Gr.2. Naposled se na dráze představil v rámci Prix Foy, kde ale na nejlepší nestačil a doběhl předposlední, navíc Cenu vítězného oblouku absolvoval už v roce 2018, kdy skončil jedenáctý.
Hřebec se sice může vrátit do formy, již ukazoval před prázdninami, nicméně třídově na tuhle společnosti nestačí. Měkké dráze navíc příliš neholduje. MIMO TABULI.
7, PERSIAN KING (Kingman) 20:1
- Žokej Pierre-Charles Boudot, trenér Andre Fabre
Hřebec jako dvouletý triumfoval v Gr.3, vloni pak vyběhl jen třikrát, nicméně vyhrál jak trial, tak francouzské 2000 Guineas, načež o dvě délky odešel poražen od Sottsasse v Grand Prix du Jockey Club na 2100 metrů. V probíhající sezóně začal těsnou porážkou v Listed, poté se ale vrátil na vítěznou vlnu, neboť uspěl v Gr.2 a také splnil roli favorita v Prix d’Ispahan. Na těžké půdě ovšem čtvrtým místem zklamal v mílové Gr.1, chuť si ale spravil ve stejně dlouhé Gr.1 Při du Moulin, v níž za sebou nechal i Pinatuba.
Persian King má před sebou těžký úkol. Ještě nikdy nešel dostih delší než 2100 metrů a rovnou si to vyzkouší v Arcu, navíc u něj není úplně jasné, jak zvládne půdu. Klasický dostih sice před rokem vyhrál na hluboké dráze, letos na podobném terénu ale žádný velký dojem neudělal. Na pevné půdě bychom mu věřili více, přesto jej ale vnímáme jako KONĚ PRO PŘEKVAPENÍ.
8, ROYAL JULIUS (Royal Applause) 150:1
- Žokej Shane Foley, trenér Jérome Reynier
Sedmiletý hřebec v minulosti získal několik umístění na francouzské scéně Gr.2, přičemž v této kategorii získal vítězství jen v Itálii, a sice v roce 2018, kdy v Římě triumfoval na distanci 1800 metrů.
Distanci 2400 metrů zvládne, na měkku mu to ale nikdy moc nešlo a společnost je značně nad jeho síly. OUTSIDER.
9, GOLD TRIP (Outstrip) 40:1
- Žokej Stephane Pasquier, trenér Fabrice Chappet
Po dvou startech ve dvou letech vstoupil hřebec do letošní sezóny stříbrnou příčkou v menším dostihu, načež se o délku prosadil v Gr.2 na 2200 metrů. Gr.1 Prix du Jockey Club se mu nepovedla, leč v rámci delší Grand Prix de Paris na 2400 metrů doběhl jako třetí, a to jen dvě a ¼ délky za vítězným Mogulem.
S měkčí dráhou by si poradit mohl a nějakou třídu taky má, nicméně působí, jako by 2400 metrů na něj bylo přeci jen trošku moc. Připadá nám jako šikovný koník, ale v této konkurenci asi bude MIMO TABULI.
10, SOVEREIGN (Galileo) 120:1
- Žokej Mickael Barzalona, trenér Aidan O’Brien
Hřebec se jako dvouletý umístil v Gr.3, jako tříletý pak nevypadal zrovna jako výjimečný svěřenec Aidana O’Briena, když v Epsom Derby finišoval na desátém místě, leč taktika start-cíl se mu nečekaně vyplatila v rámci Irish Derby, které lehce o šest délek vyhrál. Následně se vrátil na dráhu až letos v červnu v Gr.3, kde byl třetí, načež v King George VI & Queen Elizabeth Stakes skončil za Enable o 5 a ½ délky druhý. Posledně neuspěl v Irish St Legeru, v němž obsadil šesté místo.
V Irish Derby zazářil, posléze ale ukázal, že pro zopakování podobného výkonu jednoduše potřebuje ideální průběh – tedy aby jeho soupeři jím udávané tempo podcenili. V Arcu si jej ale asi nikdo utéct nenechá. Distance mu sedne, s půdou by až takový problém mít nemusel, pořád ale nevypadá, že by v této společnosti měl uspět. MIMO TABULI.
11, JAPAN (Galileo) 15:1
- Žokej Yutaka Take, trenér Aidan O’Brien
Pravý bratr Mogula ve dvou letech vyhrál Gr.2, jako tříletý vloni skončil třetí v Epsom Derby, a následně získal vítězný hattrick, když se mimo jiné prosadil v Grand Prix de Paris a Juddmonte International. Sezónu zakončil čtvrtým místem v Ceně vítězného oblouku, kde se už tehdy musel vypořádat s měkkou dráhou, což zvládl se ctí. Letos ale Japan zůstává za očekáváním. Z kvarteta startů na nejvyšší scéně posbíral čtvrté, třetí, třetí (ale poslední) a páté místo, přičemž například Enable mu v červenci nadělila více než 16 délek.
Vloni patřil Japan mezi nejlepší ostrovní tříleté koně, letos jsou ale jeho výkony matné, zdá se být jak bez formy, tak bez chuti, a navíc je třeba opět brát v potaz, že svěřenci Aidana O’Briena na hluboké dráze neexcelují. Hřebec ji sice před rokem v Pařízi zvládnul, letos ale nevypadá, že by měl svůj tehdejší výsledek vylepšit. MIMO TABULI.
12, DEIDRE (Harbinger) 50:1
- Žokej Jamie Spencer, trenér Mitsuru Hashida
Třetí klisna v poli v minulosti doběhla čtvrtá v Japonských Oaks, v Kyotu vyhrála Gr.1 Shuka Sho na 2000 metrů, přičemž od loňské sezóny pravidelně běhá v Evropě, kde se prosadila mezi klisnami v Nassau Stakes 2019. Následně brala na nejvyšší scéně slušná umístění, a to včetně Gr.1 v Hong Kongu, leč poté, co v únoru doběhla druhá v Rijádu, se jí moc nedaří. Vyběhla sice jen dvakrát, ovšem nejprve skončila pátá v Coral-Eclipse 5 a ¼ délky za vítězným Ghaiyyathem, načež byla poslední v Nassau Stakes. Od té doby nevyběhla, přičemž do Arcu byla poslána také na žádost jejího žokeje Jamieho Spencera, jenž šestileté hnědce hodně věří.
Japonská naděje by měla 2400 metrů zvládnout, otázkou je ale těžká půda. Třídově na nejlepší asi také stačit nebude. OUTSIDER.
13, CHACHNAK (Kingman) 120:1
- Žokej Tony Piccone, trenér Fabrice Vermeulen
Tříletý účastník vloni vyhrál dva menší dostihy, v probíhající sezóně pak získal dvě těsná prvenství na scéně Gr.3. V Prix du Jockey Club doběhl třináctý.
Nikdy nešel dál než 2100 metrů, třídově by stačit neměl. OUTISIDER.
14, STRADIVARIUS (Sea The Stars) 7:1
- Žokej Olivier Peslier, trenér John Gosden
Populární ryzák už několik sezón platí za nejlepšího vytrvalce na světě, za což byl i dvakrát oceněn v rámci Cartier Awards. Lysinatý hřebec má na kontě triumfy v nejvýznamnějších britských dostizích pro ultravytrvalce, třikrát se prosadil v Ascot Gold Cupu a dokonce čtyřikrát slavil triumf v Goodwood Cupu. Ono čtvrté vítězství zde získal letos v červenci, načež bylo potvrzeno, že se Stradivarius pokusí dobýt i Paříž, ovšem nikoliv v rámci Prix du Cadran, ale rovnou v Ceně vítězného oblouku. Proto také v Longchamp absolvoval trial Prix Foy, kde na distanci 2400 metrů sice utekl třetímu Nagano Goldovi, na vítězného Anthonyho van Dycka se ovšem o krk dotáhnout nedokázal.
Výborný ryzák a miláček stájí Johna Gosdena bez pochyb má třídu, aby v neděli uspěl, měkká dráha by mu vadit příliš nemusela, když Ascot Gold Cup vyhrál na měkku o 10 délek, nicméně otázkou je u Stradivaria distance. 2400 metrů pro něj může být příliš krátkých, respektive na hřebci šlo v minulosti několikrát poznat, že čím dále běží, tím lépe se v závěru rozchází, přičemž v 2400 metrů dlouhém dostihu se mu prostě dopředu takhle brzy nechce. Na druhou stranu mají supervytrvalci v Arcu solidní bilanci, a i proto věříme ryzákovi, že do TŘETÍHO MÍSTA bude.
15, SERPENTINE (Galileo) 10:1
- Žokej Christophe Soumillon, trenér Aidan O’Brien
V přepočtu téměř dva miliony korun českých zaplatil majitel tohoto ryzáka za dohlášku do Arcu, neboť především trenér Aidan O’Brien svému svěřenci věří, že v neděli zazáří. Ryzák jako dvouletý zvládl jeden nepovedený start, letos pak na druhý pokus vyhrál rozdílem 9 délek dostih nezvítězivších, načež stejnou taktiku start-cíl uplatnil hřebec také v Epsom Derby. Do dostihu šel po pouhých osmi dnech, a to jako outsider, díky čemuž si jej soupeři nechal utéct a Serpentine po absolvování celého Derby s náskokem na ostatní koně proběhl vítězně cílem jednoho z nejbizarnějších Derby historie. Triumfoval tehdy o 5 a ½ délky, načež mu trenér dal pauzu a na dráhu jej poslal až v polovině září, kdy hřebec doběhl čtvrtý v Grand Prix de Paris. Po pauze delší než 70 dní nešel vyloženě špatně a nejspíše ten dostih potřeboval, a v podstatě na vítězného Mogula neztrácel až tak moc.
Vítěz letošního Epsom Derby musí ještě ukázat, že to tehdy nebyla náhoda. Serpetine působí jako slušný kůň, že by byl ale natolik výjimečný, aby vyhrál podobným způsobem Arc, na to úplně nevypadá. Aidan O’Brien mu evidentně věří, ovšem ryzák nikdy na podobném podkladu neběžel a soupeři jsou silní. Serpentine jednoduše vzbuzuje víc otázek, než kterýkoliv jiný účastník. KŮŇ PRO PŘEKVAPENÍ, více k němu prostě říci zatím nejde, neboť dost dobře může být třetí, ale nikdo se asi nebude divit, když proběhne cílem v poli poražených.
VERDIKT: Favoritkou letošní Prix de l’Arc de Triomphe je Enable, stejně jako vloni ji ale může zaskočit některý ze soupeřů, jenž se zrovna bude nacházet v lepší formě. Ve velké pohodě posledně vyhrál tříletý Mogul, špatně nešel ani Stradivarius, nicméně se domníváme, že pokud Enable někdo zaskočí, bude to znovu spíše některý z domácích koní, ať už Raabihah, Persian King nebo před rokem třetí SOTTSASS. A vzhledem k tomu, kolik stála dohláška, vepředu by se měl objevit i Serpentine.
TIP: Sottsass – Stradivarius - Enable
16:50 – Prix de l’Opera (Gr.1, 2000 metrů)
Velmi silná konkurence se schází ve společnosti klisen, kde je favoritkou klasická vítězka Fancy Blue (Moore, 3,5:1) trenéra Donnachy O’Briena, jež se v Chantilly prosadila v Prix de Diane, načež ovládla i Nassau Stakes v Goodwoodu. Přeci jen ale svých prvenství dosáhla na pevnějším podkladu, a tak dobré šance má i další tříletá účastníce, a sice Alpine Star (Foley, 4:1) z lotu Jessicy Harrinton. Ta sice v Chantilly Fancy Blue podlehla, následně ale absolvovala na těžké půdě Gr.1 v Deauville, kde na distanci 1600 metrů obsadil druhé místo za Palace Pierem. Půdu pak zvládnou neporažená TAWKEEL (Demuro, 5:1) a Tickle Me Green (Boudot, 21:1), naopak jisté obavy panují u Tarnawy (Soumillon, 7:1). Ta působivě triumfovala v Gr.1 Prix Vermeille na 2400 metrů, tehdy se ale běhalo na pevnějším podkladu, navíc oproti ní mají tříleté klisny váhovou výhodu.
Mezi outsidery pak najdeme vítězku Polských Oaks Inter Royal Lady (Mazur, 101:1) a také vítězku Českých Oaks Zariyannku (Koplík, 51:1), která českou reprezentaci na mítinku při Ceně vítězného oblouku uzavře.
17:25 – Prix de l’Abbaye (Gr.1, 1000 metrů)
Kvůli příliš měkké půdě se dostihu nezúčastní favorit Battaash, a tak se na špici sázkové nabídky octla obhájkyně vítězství GLASS SLIPPERS (Eaves, 2,7:1) trenéra Kevina Ryana. Čtyřletá klisna se vloni na hluboké půdě prezentovala lehkým triumfem o 3 délky, přičemž ani letos si nevede špatně, když má za sebou především úspěch v Gr.1 Flying Five Stakes na 1000 metrů. Její největší soupeřkou by měla být o rok mladší Keep Busy (Moore, 8:1), jež na Glass Slippers minule ztrácela jen půl délky. Vepředu se čeká i Make A Challenge (Doyle, 5:1) či Liberty Beach (Dettori, 8,5:1), když oba mají na kontě umístění z dostihů na nejvyšší scéně, nicméně druhá jmenovaná klisna ještě nikdy na tak měkké půdě neběžela.
17:55 – Prix de la Foret (Gr.1, 1400 metrů)
Již dvakrát v tomto dostihu uspěla klisna ONE MASTER (Boudot, 3,75:1), jež se ve svých šesti letech pokusí zvítězit potřetí, přičemž do karet jí hraje podklad, a ani její forma vůbec není špatná, když posledně skončila jen o půl délky druhá v Gr.2 za Wichitou. Někde vepředu by mohl být i sedmiletý Safe Voyage (Hart, 5:1), nicméně klisna čelí především ekipě tříletých koní, ať už vloni neporaženého Earthlighta (Barzalona, 2,5:1) nebo v klasických dostizích umístěných Tropbeau (Cheminaud, 15:1) a Lope Y Fernandez (Moore, 10:1).
Hppohb
5.3.2024, 06:50