Navíc v letošním roce by se mělo uskutečnit 31 dostihových dní, pokud nedojde ke změně. Osmnáct dostihových dní je uvedeno na stránkách České klusácké asociace a třináct dostihových dní chce pořádat Český klusácký spolek ve Velké Chuchli. U dostihových dnů uvedených na stránkách České klusácké asociace místo konání zatím uvedeno není.
194 Registrováno bylo celkem 194 koní, což je počet odpovídající posledním letům. Bývaly v minulosti roky, kdy bylo registrováno i více koní, ale současná složitá situace a absence téměř nových majitelů nepřispívají k rozšíření koňské základny. Nejvíce koní bylo registrováno dvouletých, 42. Následují tříletí s počtem 37 a o třetí místo se dělí čtyřletí a pětiletí, kterých najdeme v evidenci po 27. Ve věku do osmi let bylo registrováno 178 klusáků, což je téměř 92 procent registrovaných koní. Nejstarším registrovaným koněm je šestnáctiletý Lesmeral de Chenu. Další veteráni jsou o čtyři roky mladší.
Drtivá většina klusáckých dostihů se vypisuje do výše celoživotního zisku, a tak je zajímavé podívat se i na finanční rozdělení registrovaných koní. 68 koní (35 %) zatím nemá na svém kontě ani korunu, z nich je 42 dvouletých, kteří se teprve připravují na první start. 63 koní (32,5 %) má celoživotní zisk do 100 tisíc korun (37 koní nezískalo ani 50 tisíc korun) a stejný počet koní, tedy 63 má celoživotní zisk nad 100 tisíc korun. 43 koní má zisk do půl miliónu, desítka mezi půl miliónem a miliónem a rovněž deset se řadí mezi aktivní klusácké milionáře.
86 Bylo registrováno 86 českých odchovanců (44,3 %), což je jasná známka, že i v těžkých ekonomických podmínkách chov českých klusáků žije. Nejpoužívanějších sufixem bude F, neboť ten má za jménem 26 koní. Projekt Trotteur Francais běží už dlouhá léta, ale přesto počet francouzských koní v české kotlině příliš nestoupá a vypsat pro ně rozumné dostihy nebude opět jednoduché. Třetí místo patří s 21 zástupci nizozemským odchovancům a dvouciferný počet importů má ještě Německo (12), Rakousko (16) a Itálie (13). Jednociferný počet zbývá na čtveřici zemí Švédsko, Spojené státy, Rusko a Ukrajina.
27 Trenérskou licenci pro rok 2015 obdrželo 27 jmen, jedná se o 23 mužů a čtyři ženy, Zuzanu Maršálkovou-Beňovou, Renatu Pátkovou, Alici Paškrtovou a Marii Štichovou. Koně na tréninkové listině má uvedeno 26 trenérů, pouze u jména Ladislava Štípy zatím nenajdeme žádného koně. Pět trenérů má na své tréninkové listině pouze jednoho koně. Nejvíce jich připravuje Mykola Volf 28, druhé místo patří Jiřímu Svobodovi s 26 svěřenci. Pět koní zatím nefiguruje u žádného tuzemského trenéra.
12 + 24 Kromě trenérských licencí byly udělovány také jezdecké. Z trenérů nemají jezdeckou licenci pouze Renata Pátková a Ladislav Štípa. Zbylých 25 jmen má i jezdeckou (někdo profesionální, někdo amatérskou) licenci. Navíc o profesionální licenci si požádalo ještě 12 dalších jezdců. Kromě trenérů si o amatérskou licenci zažádalo zatím 24 jezdců, celkem se tak v sulce bude moci představit 61 jezdců. Zatím nebyly vydávány ještě žákovské licence. Uvedená čísla jen potvrzují, že klusácké odvětví patří mezi sporty s nejnižší členskou základnou v republice.
54 Registrováno bylo 54 klusáckých dostihových stájí, 21 stájí má pouze jednoho koně.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.