Velká část diváků ve Vincennes si potom mohla zazpívat francouzskou národní hymnu, po roční pauze opět zůstalo prestižní vítězství v zemi galského kohouta. Cizinci se postarali o velmi rychlé tempo dostihu. Od startu byl na čele švédský Mosaique Face s Vercruyssem, za ním klusal italský Napoleon Bar. V předních koním byl i druhý ze Švédů Solvato, za nimi již Up and Quick a Timoko, který měl také velmi dobrou pozici k útoku. S přibývajícím časem se Up and Quick posunul na druhé místo a jako stín se ho držel Timoko, ale v závěrečném oblouku přišel s výbornou koncovkou Voltigeur de Myrt s Gelominim. Protáhl se na druhé místo a v cílové rovině svou pozici udržel před finišujícím Timokem. Na čtvrtém místě skončil Uhlan du Val, pátý Aladin D’ecajeul, v prestižních klusáckých kláních jsou za peníze také šesté a sedmé místo, to vybojovali Roxanne Griff a Tiego d’Etang. Nejlepší z cizinců byl devátý Napoleon Bar, Solvato bere desáté pořadí.
Trenér Franck Leblanc zvolil pro Up and Quicka skvělou dostihovou strategii. Od února mu nechal klid a vrátil ho na dráhu až v listopadu do první kvalifikace, ty ještě úspěchem neskončily, ale od konce prosince byl znát jasný progres formy. Před dvěma týdny zabránil vítězství pouze vstupní případek 25 metrů, jinak kilometrové tempo bylo nejlepší v poli. Up and Quick se těšil přízni sázejících, odskočil v poměru 2,4:1. Jednociferný poměr měla ještě trojice Texas Charm, Tiego d’Etang a Uhlan du Val. Naopak druhému Voltigeur de Myrt moc sázející nevěřili, neboť měl výherní poměr 99,1:1.
Up nad Quick reprezentující stáj Quick Star zvládl distanci ve velmi dobrém kilometrovém tempu 1:12,2 a zaostal pouhé tři desetiny vteřiny za rekordem dostihu v podání Royal Dreama z roku 2013. Up and Quick není příliš vytěžovaným koněm, na dráze se představil po čtyřicáté třetí a připsal ji jedenácté vítězství a k tomu má ještě 21 umístění. Vítězstvím v Ceně Ameriky svému majiteli vydělal 450 tisíc euro, tím jeho celoživotní zisk přesáhl 1,7 miliónu euro. Z odborného hlediska je také zajímavé, že čtyři starty v kvalifikacích šel s podkovami, zatímco vrchol sezóny absolvoval „naboso“, stejně jako většina soupeřů.
Francouzská jezdecká klusácká ikona Jean Michele Bazire slaví třetí vítězství v Ceně Ameriky. Poprvé se prosadil v roce 1999 s Moni Maker a podruhé před jedenácti lety s Kesaco Phedo.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.