V ní bude triumf z loňského roku obhajovat Silviniaco Conti (Fehily, 3,5:1). Svěřenec Paula Nichollse, který vítězství v King George VI Chase slavil především zásluhou fenomenálního Kauto Stara už osmkrát, sice nezahájil sezónu příliš přesvědčivě, ovšem v Betfair Chase se vrátil do vítězných kolejí. Role favorita ho tak nemůže minout. Každopádně se ale očekává pevnější podklad než před měsícem v Haydocku nebo při předchozí edici dostihu, díky čemuž šel jeho kurz přeci jen trochu nahoru. Ne snad, že by rychlejší dráha byla pro Silviniaca takovým problémem, ale optimum řady jeho soupeřů leží na kratší než třímílové distanci, přičemž kombinace rychlejšího podkladu a placaté kemptonské dráhy jim dává šance na prostání na prostání porce 4828 metrů.
Do popisované skupiny patří i trojice koní seřazená v sázkových nabídkách hned za Silviniacem Contim. Champagne Fever (Walsh, 6,5:1) dokonce dosud startoval maximálně na čtyřkilometrové trati, přičemž až do letošní sezóny platil za specialistu na dvě míle. Vždyť na této distanci startoval na posledních dvou Cheltenhamských Festivalech, přičemž loni zvítězil v Supreme Novices‘ Hurdle a letos skončil těsně druhý v Arkle. Jeho mínusem je také skutečnost, že proti špičce zkušených steeplerů nastoupí poprvé. Cue Card (Jacob, 7,5:1) a Al Ferof (Twiston-Davies, 6,5:1) jsou sice medailisty z loňské edice dostihu, přesto pro ně platí, že jejich optimum leží spíše kolem čtyř kilometrů. Dříve jmenovaný se navíc nezná být v takové formě jako před rokem.
Jednociferný kurz vlastní ještě dvojice koní, která se za Silviniacem Contim seřadila v Betfair Chase. Pozornost si zaslouží zvláště Menorah (O’Brien, 8:1), jemuž se minulá sezóna příliš nepovedla, ovšem na podzim se mu dařilo náramně. Vždyť zkraje listopadu zvítězil v Charlie Hall Chase a posledně se Silviniacem dlouho držel krok, když mu podlehl o pouhé dvě délky. To Dynaste (Scudamore, 9:1) už ztrácel více, a i když měl před měsícem nevýhodu absence startu v nohách, se svými přemožiteli by poměr sil otočit neměl.
Druhým vrcholem zítřejšího kemptonského programu jsou Christmas Hurdle (Gr.1, 3219 m). Na jejich startovní listině najdeme šestici koní, z nichž je největší hvězdou dosud neporažený Faugheen (Walsh, 1,44:1). Svěřenec irského multišampióna Willieho Mullinse se po letní pause rozcvičil v Ascotu, a i když tehdy měl v cíli poprvé menší než čtyřdélkový náskok, jeho triumf byl znovu velice přesvědčivý. „Myslím, že je na tom lépe, než když vyhrál v Ascotu,“ prozradil dnes žokej Ruby Walsh. Na jeho zaváhání bude čekat především Irving (Scholfield, 6,5:1), který rovněž minulou sezónu patřil mezi nováčky a koncem listopadu zvítězil ve Fighting Fifth Hurdle. Poslední čtyři edice dostihu ovládly koně v majetku J P McManuse trénovaní Nicky Hendersonem a v sedle s Tony McCoyem. Tentokrát slavné zelenooranžové McManusovi barvy žádný kůň reprezentovat nebude, zatímco Henderson se bude snažit natáhnout vítěznou šňůru s talentovaným Sign Of A Victorym (Geraghty, 7,5:1) a McCoy povede také mezi elitou neotestovaného Purple Baye 13:1).
Za dva dny se sice další závodiště budou hlásit o pozornost ještě hlasitěji, ovšem na Kempton by se nemělo zapomínat. Vrcholem tamního sobotního programu totiž bude Desert Orchid Chase (Gr.2, 3219 m). Jejím hlavním tahákem měl být comeback výtečného Sprinter Sacra, který se ovšem odkládá na polovinu ledna do Ascotu. O vítězství by si to tak měli rozdat třetí a čtvrtý z Tingle Creek Chase Hinterland a Balder Succes. Dojem z nepovedeného úvodu sezóny se bude snažit vylepšit třetí z březnové Queen Mother Champion Chase Module.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.