Po prvním dostihu ovšem spokojen nebyl, od Chicaga čekal více než jen třetí místo. „Myslel jsem si, že se prosadí, ale v průběhu dostihu začal krvácet a bylo po nadějích. Navíc Kazoo ukázal, že je dobrým koněm.“ Další dva dostihy už vyšly na jedničku. Cornet Obolensky ukázal svou třídu mezi italskou elitou, stejně jako Big Mago. „Oba dostihy jsme takticky zvládli a vyšlo to. Cornet Obolensky by měl absolvovat 25. dubna dostih grupy 1 v Miláně a uvidíme, jaký dostih bude moc absolvovat Big Mago, také mu pomohla pevná půda, která byla v Miláně. Problém s ním je, že nechce skákat zelené skoky,“ doplňuje Váňa.
V neděli odpoledne už bude muset svou pozornost rozdělit mezi rovinové dostihy ve Velké Chuchli a italské překážky v Trevisu. „Do Trevisa povezeme tři koně, i když jsme měli původně v plánu čtyři. V Praze se představí tři koně v jednom dostihu, protože příští týden nemáme žádný vhodný dostih pro začátečníky. Asi to pro ně nebude ideální distance, uvidíme, co koně předvedou, práce je něco jiného než dostih. Další trojice koní asi bude muset začít ve druhé kategorii ve Varech, což není ideální,“ je Váňa nespokojen s tuzemskými propozicemi.
Nejdříve posbírali manželé Váňovi pět zahraničních vítězství v roce 1995, kdy jejich svěřenci zaznamenali páté vítězství 14. dubna. O tři dny později se podařilo pět vítězství zkompletovat v roce 2011 a 22. dubna v roce 2006. Naopak nejdéle musel Váňa čekat na páté zahraniční vítězství v roce 2004, to ho zaknihoval až 22. července. V letech 2001 a 2003 dokonce Váňa se svými svěřenci pět zahraničních vítězství nevybojoval, což se z dnešního pohledu zdá téměř neuvěřitelné. Na svém kontě už má více než 190 zahraničních vítězství od roku 1993.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.