„Když jsme jeli do Polska, tak jsme si říkali, že budeme spokojeni, když budeme do pátého místa, přece jen polské tříleté klisny patří k elitě ročníku. Jsme spokojeni, ale také trochu nespokojeni,“ říká chuchelská trenérka a dodává: „Dostih se mezi 1800 a 1400 metry před cílem zpomalil, Jiří Chaloupka jezdil výborně, musím ho pochválit, posunul se v tu chvíli na druhé místo, ale v závěru přišly klisny s razantnější koncovkou, nám by vyhovoval poctivější dostih.“
Ke konfrontaci českých a polských koní v současné době moc nedochází. České stáje spíše obsazují wroclavské překážky než rovinová klání. „Výlet to byl pro nás zajímavý z mnoha pohledů. Wroclav je poměrně blízko, je to podobně daleko jako do Bratislavy, a tak se to dá zvládnout na otočku, což je pro nás zajímavé. Běžné dostihy tam mají za přibližně stejné dotace, jako jsou u nás, ale ty vrcholné dostihy mají vyšší dotace, a tak jsou pro nás zajímavé, několikrát číst, nedá tolik, jako si to jednou vyzkoušet na vlastní kůži,“ dodává Ivana Pejšková. Zatímco Oaks v Mostě mělo celkovou dotaci 440 tisíc korun, ve Wroclavi se běželo o 105 tisíc zlotých, což je téměř sedm set tisíc korun.
Navíc polští pořadatelé oslovili realizační týmy účastnic českého Oaks, zda nemají zájem zúčastnit se polské analogie. „Polští organizátoři nás oslovili, zda se nechceme zúčastnit, porovnávala jsem tamní konkurenci s výkonností naší klisny, vzhledem k tomu, že byla po našem Oaks v pořádku a bez problémů, rozhodla jsem se jí přihlásit, musím přiznat, že to pro nás byl trochu krok do neznáma,“ přiznává Pejšková. Dally Hit vybojovala za čtvrté místo šest tisíc zlotých, tak se cesta vyplatila i po ekonomické stránce. „Dotace zaplatila náklady a ještě něco zbylo, spokojená je i majitelka, proto se podívám, zda by v Polsku nebyl ještě nějaký vhodný dostih.“
Zatím nebyl přidán žádný komentář.