1976 V tomto roce se v Karlových Varech konaly tři dostihové dny, ale až na přelomu srpna a září, a to už bylo po festivalu, který se konal v roce 1976 od 7. do 20. července.
1981 Rok 1981 nabídl v Karlových Varech čtyři dostihové dny, při kterých se konalo 21 klání, ale také byly až na přelomu srpna a září, navíc v tom roce mezinárodní filmový festival v Karlových Varech nekonal, neboť se od roku 1959 do roku 1993 střídal s festivalem v Moskvě. Až od roku 1994 se koná pravidelně každý rok.
1986 V tomto roce hostily Karlovy Vary 25. ročník festivalu, který se konal od 3. do 16. července. První dostihový den tohoto roku byl na programu 29. června, následovaly neděle 6. a 13. července a právě třináctý červencový den byla na programu Cena Mezinárodního filmového festivalu, rovina na 1600 metrů pro tříleté a čtyřleté klisny první kategorie. Zájem o start moc velký nebyl, sešlo se pouze šest přihlášek, jedna klisna byla škrtnuta a v den dostihu ještě došlo ke škrtu Laminy. Jistě o dvě délky vyhrála čtyřletá Lotera z lotu Františka Vítka v sedle s Vlastimilem Smolíkem. Lotera nastupovala jako osmidesetinová favoritka dostihu, trio nejlepších doplnily tříleté Indara a Virgulace. I když se běželo na pružné dráze, čas byl průměrný, 1:42,71. Celkem bylo na programu šest dostihů.
1991 Jak bylo uvedeno výše, v tomto roce se festival v Karlových Varech nekonal, a tak ani dostih nemohl nést jeho jméno. V Karlových Varech se opět běhalo od konce června do konce července a vrcholem první červencové neděle (7. 7.) byla Cena Vřídla na 1400 metrů pro tříleté a starší koně. Na startu bylo sedm koní a po boji zvítězil tříletý ryzák Samarkand, kterého trenér Šavujev připravoval pro Stáj Elbrus, a v sedle byla Romana Neslerová. Na druhém místě doběhla Carotida s Petrlíkem a třetí Lévi se Smolíkem.
1996 Před dvaceti lety se 31. ročník festivalu konal od 5. do 13. července, hlavní cenu si odnesl film režiséra Sergeje Bodrova Kavkazský zajatec. Při dostihovém dni v neděli 7. července najdeme Pohár filmového festivalu, rovinu pro tříleté a starší koně na distanci 1000 metrů. Desítka koní bojovala o celkovou dotaci 80 tisíc korun a polovinu z této částky vybojovala čtyřletá hnědka Carnival of Light v sedle se svým trenérem Allanem Petrlíkem. Druhý doběhl Trelleborg se Šindarem a třetí Fermina Marquez s Kubíkem. Carnival of Light zvládla letounskou distanci v čase 1:00,79.
2001 36. ročník Mezinárodního filmového festivalu se konal od 5. do 14. července, hlavní cenu si odnesl francouzský film Amélie z Montmartru. Dostihy v Karlových Varech se konaly v pátek 6. a v sobotu 7. července. V rámci prvního dne se konal Pohár FF – Cena Sokolovské uhelné pro tříleté a starší koně na distanci 1400 metrů. Na startu bylo deset koní a jistě o dvě a půl délky zvítězil pětiletý ryzák Hyphen ze stáje Semper Fidelis trenéra Romana Vítka, v sedle byl žokej Ivan Kub. Na druhém místě skončil polský rodák Tender trenérky Pavly Váňové a třetí Tiznit připravovaný Václavem Chaloupkou. V sobotu se běžel Pohár nadace Filmového festivalu – Cena K. Holoubek Trade group, dostih druhé kategorie na 2000 metrů. Opět se prosadil svěřenec Romana Vítka, Irsay Oliver ze stáje Pegas Znojmo. Druhá byla Lucretia de Borgia a třetí Slogana.
2006 41. ročník festivalu hostilo lázeňské město od 30. června do 8. července. Hlavní cenu dostal americký film Sherrybaby režiséra Collyera. Dostihy byly na programu 5. a 6. července. Pohár Filmového festivalu – Cena Společnosti Karel Holoubek Trade group se konala první den na distanci 1200 metrů. Na startu jedničkového dostihu s celkovou dotací 170 tisíc korun bylo osm koní a lehce o dvě a čtvrt délky vyhrál pětiletý hnědák Certus ze stáje Spedition Zavřel v sedle s Janem Rájou. Certuse připravoval Josef Váňa. Na druhém místě dokončil Ozon a třetí Palmare. Čas vítěze byl kvalitní 1:11,64.
2011 Poslední historickou vzpomínkou bude rok 2011, kdy se festival konal od 1. do 9. července, filmovou tvorbu shlédlo více než 126 tisíc diváků a hlavní cenu dostal izraelský film Restaurátor režiséra Josepha Madmonyho. Dráha ve Dvorech byla v permanenci 3. července a hlavním bodem byla Letní cena klisen – Pohár Grandhotelu Pupp na 2000 metrů. Ani v jednom názvu dostihu se nevyskytl Mezinárodní filmový festival. Mezi klisnami se prosadila Apinoa s Jiřím Chaloupkou.
Z předešlých řádků je více než patrné, že se dostih s filmovým festivalem v názvu v minulosti běhal, ale distance a kategorie se měnily velmi často. V posledních letech už i festival z názvu dostihů vymizel, ani letos ho nenajdeme. V polovině minulé dekády se začátkem července v Karlových Varech konaly dvoudenní mítinky, vrcholem druhého dne se v roce 2006 stává Letní cena klisen, dostih na dva kilometry pro tříleté a starší klisny. Tento dostih napíše v letošním roce již jedenáctou kapitolu, a tak pro příště bude asi lepší sledovat bilanci právě v tomto klání.
První vítězkou se stala pětiletá Play Station připravovaná Františkem Vocáskem a v sedle byl Jan Rája. Play Station nastupovala v roli favoritky 2,3:1. V deseti ročnících žádná klisna nedokázala vítězství zopakovat, ani nikdo z trenérů nemá dvě vítězky Letní ceny klisen. Z jezdců je nejúspěšnější Václav Janáček se třemi triumfy z let 2007 až 2009. Jan Rája vyhrál dostih dvakrát (2006 a 2013).
Od roku 2010 se festivalový mítink opět změnil v jeden dostihový den s vrcholem v podobě Letní ceny klisen, v deseti ročnících vždy dostihu druhé kategorie na 2000 metrů. Celková dotace se pohybovala od 80 do 100 tisíc korun. V dostihu se zatím prosadily klisny ve věku tři až šest let, nejvíce triumfů mají na svém kontě pětileté, které vyhrály čtyřikrát, zbylé tři ročníky se prosadily dvakrát. Nejrychlejší Letní cena byla k vidění v roce 2011, kdy vyhrála Apinoa v čase 2:05,07.
Aby byl výčet vrcholů posledních „festivalových dní“ kompletní, musíme zmínit ještě poslední tři ročníky, kdy je součástí také jedničková steeplechase. V roce 2013 se konala pod názvem Dostihový pohár Josefa Váni, v roce 2014 to byl jen Pohár Josefa Váni a v minulém roce přibylo ještě jméno sponzora, společnosti Agrofert. Dotace překážkového vrcholu se rok od roku mění, v roce 2013 to byl milión, o rok později 200 tisíc, loni 400 tisíc a v letošní roce poběží sedm koní o celkovou dotaci 250 tisíc korun. První ročník se běžel na distanci 4200 metrů, od roku 2014 je dostih vypsán na distanci o 300 metrů delší. V prvním roce vyhrál Khalshani (2,2:1), v roce 2014 Gejzir (1,5:1) a loni opět Khalshani (1,8:1).
Zatím nebyl přidán žádný komentář.