Memoriál profesora Michala absolvoval Aldar stylem start-cíl, Bajuržan Murzabajev se omlouval trenéru Šavujevovi, že nedodržel ordre, ale prý to nebylo možné. Tentokrát se opět předstartovní pokyny dodržet nepodařilo. „Chtěl jsem jít na třetím až čtvrtém místě, ale bylo to tam hlava na hlavě, proto jsem se raději zařadil za soupeře,“ říkal usmívající se Bajuržan Murzabajev. Pochopení měl i trenér. „Chtěli jsme jít blíž čelu, ale hlavně se měl vyhnout kolizím, což se podařilo, vždy to v dostihu nevyjde, co si řekneme před dostihem.“ Aldar začínal ve druhé polovině startovního pole, když tempo udávali svěřenci Zdeno Koplíka. Dá se říci, že Aldar vítězstvím přepsal historii, neboť po dlouhých sedmnácti letech se podařilo vítězi Michalova memoriálu vyhrát i klasiku. Aldar tak navázal na Kenta, Santalina, Team Boye a Blueridge Dancera, dosavadní vítěze obolu prestižních zkoušek.
„Tentokrát jsem mu musel dát ránu bičíkem, ale už na distanci jsem věděl, že vyhraji, přes koně šel výborně,“ říkal Bajuržan Murzabajev, pro kterého to je první vítězství v klasickém dostihu v kariéře. Vítězstvím v klasice Murzabajev ozdobil povedené odpoledne, kdy si připsal hattrick. V prvním bodě programu dovedl k úspěchu Talara a ve třetím Adrasteiu. Trenér Arslangirej Šavujev potvrdil slova vyřčená po Michalově memoriálu, že Aldarovi cestování moc nevyhovuje, proto žádné zahraniční starty neplánuje. „Je přihlášen do Turf gala stejně jako Aldzarb, a tak se rozhodnu, který z nich bude startovat v Bratislavě a který půjde Velkou červnovou.“ Tím trenér jasně naznačil, že dalším cílem by měl být start v derby. „Myslím, že favority derby nejsme, to se uvidí až později.“
Druhé místo vybojoval Tamarind Cove, kterého Josef Váňa nasedlal pro Jaromíra Šafáře. „Dneska jsme měli ideální průběh dostihu, trochu jsme doplatili na to, že absolvoval teprve třetí start v kariéře. Myslím si, že tím jak se bude distance prodlužovat, bude ještě lepší. Dneska jsem mu věřil, že by mohl i Aldara porazit, ale těsně se to nepodařilo,“ říkal žokej Jaromír Šafář, který měl pak výborný konec odpoledne, kdy se prosadil dvakrát. Spokojeností zářil i Josef Váňa mladší. „Naprostá spokojenost s druhým místem.“ Tamarind Cove se poprvé na dráze představil až při letošní chuhelské premiéře 5. dubna. Třetí místo vybojoval loňský zimní favorit Sirius Shine, u kterého žokej Jan Rája litoval sezónní premiéru. „Věděl jsem, že to je to zimní favorit a tudíž kvalitní kůň, škoda, že nebyl profouklý.“
Čtvrtou pozici vybojoval papírově nejlepší z trojice svěřenců Zdeno Koplíka, Ideal Approcach, který si odbyl tuzemskou premiéru. „S výkonem koně je spokojenost, byl trochu neklidnější ve startovních boxech, což jsme nečekali. Trochu se na něm podepsalo, že v Česku nemohl absolvovat přípravný start, ale myslím si, že bude i do delších dostihů,“ říkal po doběhu žokej Radek Koplík. Pětici nejlepších doplnil naprosto překvapivě český odchovanec Lorpen (před startem 50:1), v jehož sedle byl Michal Mach. „Je to pro mě trošičku překvapení, ale před dostihem jsem si řekl, že do toho dám všechno. Minulý start neměl úplně ideální průběh, což teď jsme měli velmi dobrý,“ říkal Mach. Spokojenost byla znát také z výrazu asistenta trenérky Jaroslava Myšky. „Minulý start mu pomohl a byl v pohodě, tak jsme to šli zkusit, po dnešním dostihu s ním budeme pokračovat v elitních rovinových dostizích.“ Lorpenovi se tak podařilo navázat na Hyacinta, posledního českého odchovance, který v prvním díle Trojkoruny skončil na tabuli. Nejnižší dotované příčky, na šestém a sedmém místě obsadili Speed Machine a Bukhari, osmý doběhl mnohými preferovaný Dalewari.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.