14:30 – 25. Cena Muscatita (II, 1200 metrů, 4 000 euro)
V druhém dostihu odpoledne se utká devítka dvouletých, z nich pouze jeden hájí domácí zájmy. Většina startujících patří mezi debutanty, přičemž vítězství má na svém kontě pouze svěřenec Tomáše Váni Quintero (Verner), který se prosadil ve Velké Chuchli před Finiosem (Laube). Dostihovou zkušenost za sebou má také Rabbit Bated (Mach), jenž obsadil třetí příčku v Simsonově ceně, Roseinthesand (Šara) doběhla na stejné příčce ve čtyřkovém dostihu v Bratislavě.
15:05 – 24. Zlatý pohár (L, 2600 metrů, 13 000 euro)
Velmi obtížně lze v poli deseti vytrvalců preferovat někoho jiného než stále ve středoevropském regionu neporaženého Intisariho (Šmida, 1, 95:1). Pětiletý svěřenec Radka Holčáka si po loňském úspěchu v Ceně prezidenta republiky letos připsal triumfy ve Velké májové ceně i Velké ceně Slovenska, a nebude překvapením, když svou vítěznou šňůru v neděli prodlouží. Proti by teoreticky mohl být jeho stájový i tréninkový kolega Always On Sunday (Vokálková, 6:1), který sice při sezónní premiéře vyhořel, poté ale výborně zaběhl v chuchelském Zlatém poháru, který stylem start-cíl proměnil v jisté prvenství. Na dobrý výsledek může pomýšlet i Oriental Sky (Línek, 2,75:1). Ten se letos vrátil po více než roční pauze na dráhu a po vítězném debutu ve slabší konkurenci doběhl druhý ve Velké ceně Slovenska, kde pouze o krk nestačil právě na Intisariho, nechal však za sebou třeba i preferovanějšího Mediciho (Palík, 8:1). Zajímavým jménem na startu je i Tamarind Cove (Chaloupka, 11:1), naposled ale v Bratislavě neměl světlý moment, a tak si možná větší důvěru zaslouží druhý a třetí z chuchelského Zlatého Poháru, Bonys (Murzabayev, 10:1) a Fernando (Rája, 13:1).
15:40 – 25. Cena Pat’s Music (L, 2000 metrů, 13 000 euro)
Mezi tříletými a staršími klisnami by dle papírových předpokladů měly mít navrch zástupkyně klasického ročníku, leč i tak se jedná o velmi nepřehledný dostih. Jako mírná favoritka se jeví domácí odchovankyně Mooreen (Palík, 4,5:1), která se v pozici outsidera dokázala prosadit v Ceně Arvy. 1800 metrů dlouhé klání vyhrála po boji, když jako jediná v poli dokázala porazit dostih odvodivší Zorianu, přičemž špatné výsledky neměla ani předtím, když místní Jarní cenu klisen dokončila jako třetí. V Ceně Arvy za sebou nechala Mooreen také Celeste (Laube, 5,5:1) či Lightblack (Šmida, 5,5:1), přičemž na otočení pořadí to úplně nevypadá, spíše by mohla překvapit některá ze starších soupeřek. Co se týče formy, je na tom jednoznačně nejlépe čtyřletá Raviella (Filipová, 10:1), naposled druhá v Karlovarské dvojnásobné míli, jež už letos v Bratislavě dvakrát vyhrála. Nevýhodou v jejím případě ale může být vzrůst, neboť se jedná o subtilní kobylku a 60 kilo v dostihu ještě nenesla. Největší úspěch kariéry právě v tomto dostihu vloni zaznamenala ryzka Ronja (Línek, 8,5:1), která následně doběhla druhá v Maďarském Oaks, nicméně od té doby se v jedničkovém dostihu na tabuli nedostala, avšak delší distance oproti minulému startu by jí mohla prospět. Slovenské Oaks pak vloni ovládla Saintnixa (Abík, 10:1), jež letos vyběhla dvakrát, podobně jako Ronja ale nikterak nezářila. Na dráze se objeví po dvou měsících, ovšem vzhledem k jejím loňským výsledkům se odepsat nedá.
16:20 – 34. Bratislavská míľa (L, 1600 metrů, 13 000 euro)
Podobně jako klání dvouletých vypadá i tento mílový dostih jako téměř výhradně česká záležitost. Největším kandidátem na vítězství by měl být čtyřletý Lagaro (Laube, 4:1) z lotu Ludvíka Harise. Loňský dvojnásobný klasik se zde prosadil v Jarní míli při sezónním debutu a následně posbíral ještě dvě umístění na distancích 1800 a 1400 metrů. Nyní se vrací na míli, jež mu očividně sedí nejlépe. V Bratislavě se letos skvěle daří také Ideal Approachovi (Foret, 3,5:1), který letos získal vítězství a dvě druhá místa, Lagarovi však v Jarní míli podlehl. V Ceně Scottish Rifla za sebou pak nechal např. Aldzarba (Koplík, 3,5:1), jemuž by oproti favoritovi přidání metrů prospělo. Pro Sign Of The Zodiaca (Šara, 10:1) bude míle zase zřejmě příliš dlouhá, naopak sednout by mohla maďarskému Waslawimu (Palík, 12:1), který zde vloni vyhrál trial na jarní klasiku.
17:00 – 25. Slovenské derby (Gd-3, 2500 metrů, 64 000 euro)
Pouze čeští a slovenští koně se scházejí na startu letošního ročníku Slovenského derby, a to v poměru čtyři ku deseti. Jako favorit se jeví svěřenec Tibora Tomka Connor (Srnec, 3,5:1), jenž má za sebou druhá místa v trialu a následně i místní Velké jarní ceně, načež ambice směrem k derby potvrdil triumfem ve Starohájském kritériu, kde za sebou zanechal část svých nedělních soupeřů. Nejblíže se k němu tehdy dostal po vnější straně dráhy finišující Unique Pilot (Bojko, 6:1), o hlavu zpět pak doběhl třetí jeho tréninkový druh Gaston (Palík, 7,5:1), jenž by měl derby-distanci zvládnout o něco lépe než jeho prve zmíněný kolega. Z českých koní je v nejnižším kurzu nabízen třetí z Českého derby George Boole (Šara, 3,7:1), tedy vítěz slovenské Velké jarní ceny a potenciální aspirant na zisk Trojkoruny. Ve Velké Chuhli mu ale průběh dostihu hodně nahrával, v Bratislavě se zdá být podobný scénář nepravděpodobný. Šestý v Českém derby skončil Aeneas (Chaloupka, 9:1), jenž by si zde mohl o nějakou tu příčku polepšit, kvartet českých koní pak dotváří Landaron (Mach, 22:1) a Taran (Koplík, 100:1). Z ostatních účastníků určitě stojí za zmínku ještě bělka Zoriana (Budovič, 9:1), jež letos sice nevyhrála, triumfy jí ale v obou případech unikly jen těsně, a také Winterberg (Šafář, 12:1). Dvojkový vítěz už ukázal, že 2400 metrů problém není, se špičkou ročníku se ale ještě nesetkal, což z něj činí černého koně dostihu.
17:35 – 25. Cena Mysa (I, 1000 metrů, 7 000 euro)
Netradičně až po vrcholu dne se odběhne poslední jedničkový dostih dne, kde se utká devět sprinterů. Favoritem číslo jedna je rakouský Pretorian (Murzabayev, 2:1), který se vloni prosadil v EJC Million Leram, umí však seběhnout i rovný kilometr. Obhájkyní prvenství je čtyřletá Efily (Srnec, 4,7:1), na niž vloni Pretorian v tomto dostihu nestačil. Efily bratislavská dráha vyloženě sedí a mohla by svůj triumf zopakovat. Ve Zlatém bičíku letos uspěla klisna Robben Island (Palík, 6:1), pro ni ale 1000 metrů určitě není ideální, ocení ji spíše tříletá Berouyine (Koplík, 11:1) či Miss Trout (Línek, 3,5:1).
Zatím nebyl přidán žádný komentář.