Ten bude pro školu velice náročný. „Čeká nás hektický rok, neboť budova školy a domova mládeže se začne opravovat až v příštím roce. Z dětí se tak stanou Pražáci, budou muset hodně cestovat mezi internátem, školou a místem praktického výcviku, které je nadále v Chuchli,“ popsala situaci Sýkorová. Téměř sedm desítek „prváků“ usedne do lavic školy, která jako jediná vychovává dostihový dorost. „38 žáků nastupuje do oboru jezdec, budou rozděleni do dvou tříd A a B, a 30 dětí nastupuje do prvního ročníku oboru chovatel. Jsou zapsáni, tak doufáme, že nastoupí,“ doplňuje Sýkorová.
Nepřekvapí zpráva, že mezi adepty jezdeckého řemesla jsou především dívky. „Určitě je převaha dívek a kluk s ideálními jezdeckými parametry chybí,“ má jasno trenérka, které se podařil double opět po 18 letech. „To se mi podařilo naposledy před 18 lety v Hluboké nad Vltavou,“ sdělila s úsměvem na tváři Marcela Sýkorová. Především dvouletému Labondovi věřila. „Chodil práce s českou rekordmankou Mafirou a přijel si na něj sednout do práce Michal Mach a říkal, že je na tom podobně jako jejich dvouletí, proto jsem doufala, že by se mohl prosadit.“
Osmiletý bělouš Lav se na dostihové dráze v letošním roce představil už poosmé a poprvé zvítězil. „V Benešově běhal spolehlivě, byl dvakrát druhý, tak si nyní vítězství zasloužil,“ sdělila Marcela Sýkorová na účet druhého vítězství bíločervených barev. V jejím tréninku je také rekordmanka Mafira, která má na svém kontě 105 rovinových startů a další už nepřidá. „Bohužel před 106. startem s dětma upadla, zlomila si obratlové trny a čtyři měsíce nechodila ani pod sedlo. Teď už opět chodí práce, ale startovat v dostizích už nebude,“ řekla Sýkorová ke čtrnáctileté veteránce.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.