O kvalitě dostihu svědčí skutečnost, že zatímco před pěti týdny odskakoval svěřenec Václava Luky do Grosser Preis von Berlin v kurzu 10,8:1, dnes byl nabízen jako největší outsider v poměru 82:1. V superrychlém berlínském dostihu zpočátku stěží akceptoval tempo a pole uzavíral, ale tentokrát se i kvůli obavám z pro Francii typického pomalého tempa sunul více dopředu. „V plánu bylo získat pozici do pátého místa,“ prozradil po dostihu Václav Luka.
To se Donnu Hallingovi nakonec nepodařilo, protože mu pár set metrů trvá, než se dostane na nohy a v prvním oblouku byl vyvezen do čtvrté stopy. Reprezentant DS Maentiva tak cválal za polovinou jedenáctičlenného pole. V průběhu dostihu se sice venkem posunul trochu dopředu, ale pořadí se výrazně nepřeskupilo a Donn Halling tak finišoval na sedmém místě. Na vítěze ovšem ztrácel nedalekých pět délek a na poslední pátou dotaci, kterou získal hvězdný Cirrus Des Aigles, byl jeho odstup poloviční.
O tom, že Donn Halling podal minimálně srovnatelný výkon s těmi z předchozích startů, napovídají ratingy udělované Racing Postem. Hodnocení od prestižního britského serveru za start v Deauville sice bude známo až v následujících dnech, ale dá se čekat slušné číslo. Dosud nejlepší hodnocení 107 liber totiž obdržel Donn Halling za vítězství v St Legeru Italiano, přičemž tentokrát ho v cíli z obou stran obklopovala dvojice soupeřů, kteří za svá poslední vystoupení obdrželi známky 109 – 112 liber.
„Bohužel se mu nevydařil průběh, který měl snad vůbec nejhorší ze všech koní. Hned v prvním oblouku totiž dostal ránu, takže celý dostih absolvoval zvenku, kde nebyl schovaný. Každopádně žokeji to nelze vyčítat, protože v kompaktním poli se neměl kam zařadit. Výkonem nicméně Donn Halling předčil očekávání a panuje s ním tedy naprostá spokojenost, i když nebyl za peníze. Tempo bylo vzhledem k těžké půdě celkem dobré. V plánu nadále zůstává start ve Velké ceně Evropy v Kolíně nad Rýnem,“ sdělil Václav Luka.
Pořadí před Donnem Hallingem potvrdilo, že v průběhu dostihu bylo výhodné cválat více vpředu. Všichni čtyři v průběhu dostihu nejaktivnější koně se totiž vešli na tabuli, což vyplynulo z tempa dostihu. To sice nelze označit za falešné, ale neustále se stupňovalo. Vždyť zatímco prvních 1500 metrů se na měkké dráze odběhlo v kilometrovém tempu 67,39 sekundy, čas závěrečného kilometru činil 63,4 sekundy.
Vítězství získal stříbrný z letošního Deutsches Derby Tres Blue (Veron, 12:1), který grupové vítězství získal v Deauville už před třemi týdny. „Je hlášený do Arc a nevidím důvod, proč by v něm neměl startovat. Před ním už neabsolvuje žádný dostih,“ prozradil ambiciózní plán trenér Alex Pantall. Mezi medailisty byly jen minimální rozestupy. Na vítěze nejvíce dotíral Fabreho Penglai Pavilon (Guyon, 3,5:1), který měl velkou důvěru sázejících, přestože na black-type scéně debutoval. Tempo diktující Slow Pace (Peslier, 20:1) podlehl až v posledních padesáti metrech.
Zklamáním bylo už zmíněné páté místo Cirruse Des Aiglese (Soumillon, 2,8:1), který znovu dokázal, že do loňské formy má hodně daleko, na čemž má podíl jeho menežování na příliš dlouhé distance. Navíc už mu je přeci jen sedm let a příště absolvuje jubilejní padesátý start kariéry.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.