V něm rozdílem krátké hlavy odolal Altanovi a právě ten je tentokrát největším favoritem. Naopak Donn Halling je bookmakery řazen do poslední třetiny patnáctičlenného pole, což je způsobeno jeho letošními nikoliv vyloženě slabými, ale přeci jen nevýraznými formami. Ve trojici sezónních startů mezi evropskou elitou se totiž vždy vešel do deseti délek od vítěze, ovšem jeho výsledkovým maximem je předposlední pátá příčka z Grosser Preis von Berlin. K výraznějšímu zápisu by mu měl pomoct návrat mezi supervytrvalece, jejichž špička přeci jen není tak kvalitní jako ta na tratích kolem 2400 metrů.
„Donn Halling je flegmatik, takže jeho forma se těžko rozpoznává. Každopádně v přípravě neměl žádný problém, už má sice trochu chloupek, ale stejně na tom byl touhle dobou i loni,“ sdělil trenér Václav Luka, který na konto nedělního startu podotýká: „Na téhle úrovni je určitě snazší uspět na supervytrvalecké distanci. Plusem je i předpokládaná měkká dráha, na níž podal svůj nejlepší letošní výkon v Deauville, kde byl kousek od výborného Cirusse Des Aiglese.“ Kam tedy sahají ambice bošovického týmu? „Letos se mu ani jeden dostih nepovedl ideálně, takže především doufám, že se mu tentokrát povede průběh. Těžko se tedy dají určovat nějaké výsledkové ambice. Kdyby se dal dostih stopnout kilometr před cílem, tak už bych zhruba mohl říct, jak to dopadne. Rozhodně ale nebudeme dělat nosiče vody. Přejeme si klidný dostih, přičemž ideální by bylo, kdyby Donn Halling seděl zhruba na osmém až desátém místě.“
Do sedla reprezentanta stáje DS Maentiva usedne premiérově Theo Bachelot, který nepatří ve svém oboru mezi neznámější jména. „Jezdce sehnal agent, který se stará o Maxima Guyona, Fabrice Verona a Umberta Rispoliho. Jedná se o mladého kluka, který je 14. ve francouzském šampionátu. Zná tamní poměry a je lačný po úspěchu,“ doplnil na konto jezdeckého obsazení Václav Luka.
Jak už bylo zmíněno favoritem dostihu je svěřenec Andrease Wöhlera Altano (Pedroza, 4,5:1), který v sedmi letech prožívá životní sezóny. V jejím průběhu zaznamenal dva úspěšné výlety na Britské ostrovy, kde nejprve pozdním finišem stihl páté místo v ascotském Gold Cupu a následně bral bronz v Goodwood Cupu. Následně v Německém St. Legeru sice nesplnil roli desetinového favorita, když skončil až pátý, ovšem o měsíc později si spravil chuť. Na Arc mítinku totiž ovládl čtyřkilometrové Prix du Cadran (Gr.1), k čemuž mu pomohla měkčí půda, než na jaké absolvoval oba ostrovní starty. Hlubší dráha je v Longchamp očekávána i v neděli.
Triumf na letošním Arc mítinku získala také Aga Khanova Ebiyza (Lemaire, 7:1). Ta v klisnám vyhrazeném Prix De Royallieu (Gr.2, 2500 m) sice proběhla cílem na druhém místě, ale od o hlavu první Chalnetty byla nedaleko před cílem tísněna, takže dostihová komise jejich pořadí otočila. To Going Somewhere (Benoist, 7:1)zamířil před třemi týdny do samotného Prix de l’Arc de Triomphe a skončil těsně před Šavujevovým Meandrem na devátém místě. Na svém kontě má i vítězství v kategorii Gr.1, které získal na sklonku loňského roku v Argentině, odkud se do Francie přestěhoval teprve v průběhu léta. Mínusem obou koní jmenovaných v tomto odstavci je nezkušenost se supervytrvaleckou distancí.
Na start také míří trojice britských reprezentantů, z nichž dva vlastní jednociferné kurzy. Těmi jsou třetí z letošního Oaks The Lark (Spencer, 9:1), která při své zářijové supervytrvalecké premiéře v doncasterské Gr.2 snadno zvítězila, a Tac De Boistron (Harley, 9:1). Svěřenec Marca Bottiho v Prix du Cadran nestačil jen na Altana, přičemž za ním byla šestidélková propast a více jak dvacet délek na něj ztrácel tehdy favorizovaný Les Beaufs (Guillochon, 11:1). Ten dostih odvodil a nyní bude chtít svůj výpadek odčinit, když na start půjde v roli obhájce vítězství. Zmínku zaslouží ještě čtvrtý z letošního Deutsches Derby Quinzieme Monarque (Blondel, 11:1), který posledně uzavřel pětičlenné pole Grosser Preis von Baden.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.