Stejně jako o týden dříve mnohé napověděla stájová forma a návštěva paddocku. Pravdou sice je, že o stájovou formu se opíralo kompletní trio favoritek, ale druhé ze zmíněných kritérií upřednostňovalo FRANCII (Rája, 3,5:1), což se také odrazilo na mírném sestupu jejího kurzu. Svěřenkyně Heleny Vocáskové suverénně ovládla hned první loňský dostih pro dvouleté, o jehož kvalitě svědčí skutečnost, že ze sedmi jeho českým handicaperem hodnocených účastníků jich hned šest aktuálně vlastní hodnocení přes 72 kilo. Své kvality Francie potvrzovala i ve zbytku sezóny. V Ceně Masise totiž skončila přes avizovaný tréninkový výpadek třetí, na vítěznou vlnu se vrátila v bratislavské Karpatské ceně a ve vrcholu českého juniorského kalendáře nestačila pouze na Jambula.
Tentokrát zahájila dostih ve středu pole, ale do cílové roviny už točila v první vlně a krátce poté už o jejím vítězství pochyboval málokdo. Cílem proběhla s více jak čtyřdélkovu převahou. „Do dostihu jsme šli respektem, neboť soupeřky patří do úplně jiné finanční kategorie než Francie, ale předvedla super výkon a dvě stě metrů navíc by neměl být problém,“ sdělil žokej Jan Rája, jehož hodnocení doplnil Ladislav Vocásek: „Francii máme přihlášenu také do Oaks, neboť rodiče se prosazovali i na tratích 2000 metrů a dále“. Otcem za pouhých 800 euro zakoupené Francie je Echo Of Light, který sice zvítězil i na distanci 2300 metrů, ale nejlepší výkony podávat na tratích 1600 až 1800 metrů. Nestartují matka Fly With Wings je sice dcerou dlouhého In The Wingse, ale z jejích potomků vyběhl kromě Francie aspoň dvakrát jediný, a to na distancích do míle startující Flying Cherry. Za zmínku stojí, že její rating se nikdy nevyšplhal přes 52 liber.
Mírná favoritka Najinska (Lukášek, 3:1) absolvovala dostih více zezadu, než tomu bývalo loni. Před obloukem sice byla na úrovni Francie, ale zatímco ta se vnější stopou postupně sunula vpřed, Najinska se na bariéře naopak propadla kvůli couvající Cesmině. V cílové rovině se sice posunula na druhé místo, ale náskok vítězky výrazněji zkracovat nedokázala. Každopádně ukázala, že ač její pravá sestra Namera sbírá black-type umístění na distancích 1000 až 1400 metrů, ona by mohla míli prostát. „Kobyla absolvovala dobrou práci, dostala jen jednu ránu bičem a distance o 200 metrů delší jí bude vyhovovat. Můžeme se těšit na Jarní cenu klisen,“ hodnotil výsledek žokej Tomáš Lukášek.
Medailové pořadí doplnila Money For Danny (Koplík, 8:1), kterou sázející posunuli do role čtvrté šance a jejich mínění se ukázalo jako správné. Hlavním otazníkem v jejím případě bylo, zda pro ni „čtrnáctka“ nebude příliš krátká, protože na podzim absolvovala v Drážďanech dostih o 500 metrů delší, v němž zásluhou dobrého závěru skončila pátá. Tentokrát si ale počínala o poznání aktivněji. Pravdou je, že její otec Azamour získal Gr.1 vítězství i na mílové distanci, ovšem stejně jako většina jeho potomků našel optimum nad dvěma kilometry. Od Money For Danny se tedy na delších distancích můžeme dočkat ještě zajímavějších výsledků.
Naopak v Česku debutující Blu Axara (Chaloupka, 12:1) by svou parketu měla najít na sprintech. Ty totiž byly parketou obou jejích rodičů a této teorii nahrává také její projev, protože dostih odvodila a v závěru jí docházely síly. Každopádně i její zásluhou se v Deylově memoriálu seřadilo trio Zdena Koplíka na druhém až čtvrtém místě, což potvrzuje dobrou formu svěřenců v centru Darhorse působícího trenéra.
Stejně jako ve svých loňských startech předvedla pěkný spíd Silk (Zatloukal, 30:1) a při své premiéře proti elitě se tak v posledních cvalových skocích posunula na pátou příčku. Na delších distancích přitom rozhodně může pomýšlet na ještě lepší umístění. Je totiž dcerou vytrvalého Hernanda a klisny Shades Of Beige. Jejím největším úspěchem je vítězství v dvoukilometrovém drážďanském listed a na podzimním mítinku v Baden-Badenu dokázala s pětidélkovou převahou ovládnout trojkový handicap na 2800 metrů. Svěřenkyně Josefa Váni je tedy velice zajímavým jménem pro červencové Oaks.
Zatím nebyl přidán žádný komentář.