Své kvality nicméně svěřenec Venetie Williams dokazoval i jinde. Vždyť se stejným ratingem, s nímž nastupoval tentokrát, doběhl na jaře druhý v haydockém Grand National Trialu a po letní pause předvedl dvojici slušných běhání na supervytrvaleckých distancích. Patřil tedy mezi šancové koně. Po celý dostih cválal na špici nebo v její těsné blízkosti a jako první také zavedl pole do cílové roviny. Ta ovšem měří plný kilometr a čítá pět skoků, a když se Emperor’s Choice po chybičce na druhém z nich propadl na třetí místo, vypadalo to s jeho šancemi na vítězství bledě. V závěrečných metrech se ale dokázal zmátožit a na měkké půdě vyválčil vítězství.
Aktivně si počínal i Nichollsův Benvolio (Twiston-Davies, 12:1), který při své premiéře se stínidly skončil druhý, a protože nemá příliš zkušeností, je koněm pro zapamatování. Multišampiónovi britských trenérů tak stejně jako loni uniklo vítězství ve Welsh Grand National velice těsně. Překvapením byla třetí příčka Glenquesta (Buchanan, 34:1). Ten koncem listopadu zvítězil ve dvoumílových proutěnkách, takže bylo otázkou, jestli je pro něj supervytrvalecká steeplechase tou pravou disciplínou. Dlouho dokonce sahal po vítězství, ale sto metrů před cílem se kolem něj přehnalo duo nejlepších. Čtvrtý skončil Monbeg Dude (Scudamore, 9:1), který Welsh Grand National ovládl před dvěma lety. Ostatní souboj o vítězství sledovali s více jak dvacetidélkovým odstupem.
„Vyhrál jsem už několik velkých dostihů, ale myslím, že tohle je vrchol. Jsem velmi šťastný,“ sdělil žokej Aidan Coleman. Trenérka Venetia Williams, která Welsh Grand National ovládla po dlouhých čtrnácti letech, k dostihu poznamenala: „Nikdy mě nenapadlo, že by mohl zaběhnout v dostihu, jako je tento. Nemyslela jsem si totiž, že je dostatečně rychlý.“
Zatím nebyl přidán žádný komentář.