Desetinovým favoritem je Master Of Gold (Šafář, 1,7:1). Ten se na konci loňského roku přestěhoval od trenéra Zdena Koplíka ke Grzegorzi Wroblewskému a letos půjde na start už pošesté. Sezónu totiž zahájil už začátkem března v Neussu a u našich západních sousedů absolvoval i další tři starty, přičemž nejlepší výkon podal v posledním z nich v Lipsku, kde poprvé nastoupil se stínidly. Těmi byl vybaven také před třemi týdny ve Velké květnové ceně, v níž obsadil čtvrtou příčku pouhou délku a půl za vítězným Chardonney Tchequem. Kromě loňského šampióna mílařů ho dokázali porazit pouze Father Frost, který o týden později zvítězil v Ceně jezdectví, a na Turf Gala triumfující Aldzarb. Tentokrát přeci jen na soupeře takového formátu nenarazí a navíc mu 200 metrů navrch přijde vhod, takže by měl potvrdit mínění bookmakera. Naposled nicméně dokázal zvítězit v roce 2013.
Na jeho zaváhání bude čekat především Ines (Murzabayev, 3,3:1). Svěřenkyně Tomáše Váni loni patřila k nejužší špičce tříletých klisen. Vítězství v Oaks jí totiž uniklo o pouhý nos, v jeho polské analogii skončila čtvrtá a na třetí pokus už se dočkala klasického vítězství, když ve Slovenském Oaks jejímu závěru neodolala ani Dumnonia. Tentokrát jí čeká chuchelská i letošní premiéra, ale protože by dlouhá cílová rovina jejímu závěru měla svědčit a loni dokázala, že umí zaběhnout i po delší pauze, neměly by pro ni být tyto skutečnosti problémem. Tím naopak může být příliš krátká distance a především nejvyšší váha, když Master Of Gold ponese o 2,5 kilo méně.
Wicker Stone (Foret, 5,5:1) podobně jako Master Of Gold před sezónou změnil trenéra, když ho namísto Eduarda Kotába připravuje Luboš Urbánek. Pod ním se mu sice premiéra v Memoriálu Vlastimila Smolíka nepovedla, ale v něm narazil na silné soupeře a především proti němu hrála příliš dlouhá distance. „Osmnáctka“ mu sedne ideálně, což dokazuje i jeho druhá příčka z loňské edice dostihu.
O kvalitách Indian Lass (Hlubučková, 5,5:1) svědčí skutečnost, že před dvěma lety vlastnila vysoký francouzský handicap 40,5 kilogramů. Poté šly její výkony dolů a před svou českou premiérou měla roční pauzu, ale posledně na této distanci porazila už zmíněného Aldzarba. Ten se šel sice tehdy především rozběhat před návratem na jedničkovou scénu a Indian Lass nosila o více jak 10 kilo méně, přesto z ní tato forma dělá kandidátku medailového umístění. Santin (Verner, 9:1) se loni s Ines utkala v českém i polském Oaks, ale na rozdíl od ní výrazněji neuspěla, i když ve Wroclawi na ní z šestého místa ztrácela necelé 4 délky. V obou letošních startech nicméně zůstala za očekáváním.
Sedmičlennou sestavu doplňuje dvojice tříletých, kteří ovšem mohou především překvapit. Waldo Pepper (Korečková, 13:1) obsadil šestá místa ve vytrvalecké trojce pro tříleté nezvítězivší koně i v dalším startu ve čtyřkovém mílovém handicapu, takže to vypadá, že nemá dostatek třídy. Imphal (Andrésová, 20:1) toho zatím také zatím mnoho neukázal, když před měsícem na distanci 2200 metrů finišoval desátý bezmála čtyři délky za Waldo Pepperem. Jednalo se ale o jeho premiéru, takže může jít nahoru, čemuž napovídají i jeho stále platné ambice na start v Českém derby.
foto: Ines (zvenčí) poráží Santin při své české premiéře
Zatím nebyl přidán žádný komentář.